Galvenajā bibliotēkā turpināsies sekmīgi aizsāktais projekts “Kinolektorijs “Viņpus kameras””, kura mērķis ir ne tikai iepazīstināt ar dažādu žanru filmām, bet arī to veidotājiem – režisoriem, operatoriem, producentiem, scenārija autoriem, kostīmu un tērpu māksliniekiem, grimētājiem, aktieriem. Kinolektoriju vadīs kino eksperte Ieva Pitruka.

Abpusēji bagātinot gan autorus, gan lasītājus, Galvenajā bibliotēkā turpināsies pasākumu cikls “Rakstītājs – Lasītājs”, kuru vada literatūrzinātniece, Ventspils Starptautiskās rakstnieku mājas vadītāja Andra Konste.

Projekta “Rakstnieks lauku bibliotēkā” piektā turpinājuma ietvaros Ventspils novada bibliotēkās viesosies Rimants Ziedonis, Gundega Repše, Andra Manfelde, Pēters Brūveris.

Arī Valsts Kultūrkapitāla fonda Kurzemes kultūras programmas konkursā finansējums piešķirts trīs Ventspils bibliotēkas projektiem – “Modini vārdu 2010./2011.g. radošā sezona”, “Kurzemes atmiņa” un “Novada rakstnieki novada bibliotēkās”.

Projekta “Modini vārdu 2010./2011.g. radošā sezona” mērķis ir veicināt radošo personību attīstīšanos un pilnveidošanos, iedibināt literāro lasījumu tradīciju Ventspilī un Kurzemē, izveidot un izdot Kurzemes autoru dzejas un literatūras kopkrājumu “Modini vārdu, Kurzeme!”

Projektu “Kurzemes atmiņa”, kas veltīts Kurzemes hercogistes 450 gadu jubilejai, Ventspils bibliotēka īstenos sadarbībā ar Ventspils Augstskolu. Projekta ietvaros būs iespējams noklausīties vēsturnieku Imanta Lancmaņa, Jāņa Baltiņa, Agra Dzeņa, dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes, arheologa Jura Urtāna lekcijas, iepazīties ar Ventspils Augstskolas studentu pētījumiem.

Projekta “Novada rakstnieki novada bibliotēkās” mērķis ir popularizēt Kurzemes novada literāro mantojumu. Ventspils novada bibliotēku lasītāji tiksies ar rakstniekiem Gunāru Ievkalnu, Laimdotu Sēli, Guntaru  Tenni. No Ventspils bibliotēkas krājuma tiks izveidota ceļojoša literatūras izstāde, kas rotācijas kārtībā apceļos visas Ventspils novada publiskās bibliotēkas.

Visi projektu ietvaros organizētie pasākumi apmeklētajiem ir bezmaksas.