Bibliotēkai atsaukušies ļoti daudz palīdzēt gribētāju, kuri gatavi pārnest no avārijā cietušās krātuves daļas grāmatas uz drošākām telpām turpat K.Barona ielā 14., kā arī atbalstīt talciniekus ar spirdzinājumu un nepieciešamajiem materiāliem.

Glābšanas darbos piedalīties pieteikušies arī karavīri, ugunsdzēsēji, glābēji, skauti, gaidas un uzņēmēji. Kā jau ziņots iepriekš pateicoties Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvajai un profesionālajai rīcībai izdevās izglābt pagrabā nokļuvušās grāmatas. Tās gan ir bojātas no mitruma un kritiena rezultātā ieplēstas un citādi bojātas, bet nav gājušas zudībā.

Uzņēmums “Rimi Latvija” apņēmies nodrošināt talciniekus ar ūdeni, savukārt SIA “Melnā kafija” piedāvās siltu kafiju. Grīdas stiprināšanas balstu nodrošināša nā palīdzīgu roku sniegs Nacionālā būvkompāniju asociācija.

Kā jau iepriekš tika ziņots Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) galvenajā grāmatu krātuvē Rīgā, K.Barona ielā 14 piektdien, 18. jūnijā plkst.15:00 mitruma dēļ ielūza grīda un aptuveni 1200 ārzemju literatūras jaunākās un lasītāju pieprasītākās grāmatas iekrita pagraba stāvā. Bīstamā situācijā nonāca vēl 77 tūkstoši krātuves grāmatu, kas atradās iegruvuma tuvumā.

Divu dienu laikā bibliotēkas darbiniekiem ar ugunsdzēsēju atbalstu ir izdevies evakuēt jau gandrīz 20 tūkstoš grāmatu. Vēl jāevakuē 60 tūkstoš grāmatu. Šobrīd zem grīdas ir plīsusi kanalizācijas caurule, pasliktinot situāciju pagrabā. Glābšanas darbi pirmdien atsāksies ar izplūdušās kanalizācijas likvidēšanu un papildus grīdas stiprināšanu. Glābšanas darbi turpināsies otrdien un iespējams arī svētku dienās.