Pie latviešu literatūras apvāršņiem proziste Nora Ikstena parādījās 90. gadu vidū ar nelielu kultūrvēsturisku apcerējumu "Pārnākšana" (1993) un īsprozas grāmatām "Nieki un izpriecas" (1995) un "Maldīgas romances" (1997). Pirmais romāns "Dzīves svinēšana" (1998) lielā mērā ir viņas īsprozas likumsakarīgs turpinājums. Latviešu literatūrai bezmaz klasisks ir nākošā romāna "Jaunavas mācība" (2001) sižets par 20. gadsimta triju paaudžu sievietēm. Starp četrpadsmit līdz šim jau iznākušajām rakstnieces grāmatām ir vairākas biogrāfiskas grāmatas: "Brīnumainā kārtā" (1999. – par ASV uzņēmēju Bruni Rubesu), "Vija Vētra. Deja un dvēsele" (2001. – par latviešu izcelsmes indiešu deju dejotāju), "Zīdtārpiņa musināšana" (2003. – par vienu no Latvijas populārākajām dzejniecēm Māru Zālīti), "Nenoteiktā bija" (2006. – Imanta Ziedoņa bērnības atmiņas) un "Esamība ar Regīnu" (2007. – par latviešu prozas karalieni Regīnu Ezeru).
Rakstniece Nora Ikstena ir viena no nedaudzajiem latviešu literātēm, kura mērķtiecīgi un veiksmīgi nodarbojas gan ar latviešu literatūras popularizēšanu ārzemēs, gan ar literatūras vietas nostiprināšanu Latvijas sabiedrības apziņā vispār.
Ja pieņemam, ka lasītāja tikšanās ar grāmatu ir bibliotēku ikdiena, tad lasītāja tikšanās ar rakstītāju ir svētki. Un šoreiz šo svētku sajūtu Nora Ikstena dāvās Usmas pagasta ļaudīm.
 
 
Informāciju sagatavoja:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas speciāliste darbā ar rajona bibliotēkām
Tālr.: 63627361