Šogad konkurss tiek rīkots jau 16. reizi un tajā savu dalību ar 2008.gada iznākušajām grāmatām un kalendāriem pieteica 42 izdevēji ar 88 izdevumiem, kas saturiskā un formas ziņā ir bijuši augstas kvalitātes.

Konkursam izveidotas 12 nominācijas no kurām šogad liela konkurence bijusi mākslas izdevumiem, fotoalbumiem, taču vislielākā konkurence bijusi bērnu un jaunatnes grāmatām, informēja Pugača.

"Bērnu grāmatām šogad ir liela konkurence, kuras izpelnījās arī lielu žūrijas labvēlību. Atšķirībā no iepriekšējā gada šogad nominācijā "Bērnu un jaunatnes grāmatas" izvirzītas septiņas nevis sešas grāmatas," sacīja Latvijas grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore.

Pugača stāstīja, ka šogad konkursam pieteikti daudzi izdevumi, kuri tika veltīti un bija saistīti ar Latvijas 90 gadu jubileju. Taču šogad tulkotajai daiļliteratūra tika pietikti divi izdevumi no kuriem žūrija izvēlējās nominēt Džovanni Bokačo grāmatu "Dekamerons".

Grāmatas šogad tiks vērtētas 12 kategorijās – latviešu dzeja, latviešu proza, latviešu dokumentālie izdevumi, tulkotā daiļliteratūra, bērnu un jaunatnes grāmatas, zinātniskās grāmatas, rokasgrāmatas, mācību grāmatas, mākslas izdevumi, fotoalbumi, katalogi un kalendāri. Ārpus ierastajām nominācijām grāmatu mākslas konkursam "Zelta ābele 2008" izvirzīts arī pērnā gada nogalē karšu izdevniecības "Jāņa sēta" izdotais "Lielais pasaules atlants".

Tuvākajā laikā ar grāmatu mākslas konkursam "Zelta ābele 2008" nominētajām grāmatām varēs iepazīties arī bibliotēkās, grāmatnīcās un citās kultūras iestādēs, kur būs izvietoti plakāti ar nominētajām grāmatām. Plakātus ar nominantiem plānots izvietot arī pilsētvidē, kā arī tiks izdots konkursam veltīts katalogs.

Šogad četrās Rīgas vietās būs iespēja aplūkot arī konkursam nominēto grāmatu izstādi. Līdz 1. martam izstāde būs aplūkojama Ķīpsalas hallē, no marta tā būs skatāma gan grāmatu namā "Valters un Rapa", gan Rīgas Centrālajā bibliotēkā, bet aprīlī nominēto grāmatu izstāde būs aplūkojama Latvijas Nacionālās bibliotēkas Elizabetes ielas skatlogos.

"Zelta ābele 2008" galveno balvu ieguvēji visās nominācijās šogad tiks paziņoti 24. aprīlī svinīgā pasākumā Latvijas Mākslas akadēmijā.

Grāmatu mākslas konkursa "Zelta ābele" pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satura un formas māksliniecisko veselumu.

Konkursa mērķis ir veicināt grāmatizdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi un popularizēt sabiedrībā grāmatu, literatūru un lasīšanu.

Aila Ādamsone LETA