Izstādi "Skola 2009" plkst. 11 atklās Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs Mareks Gruškevics, Profesionālās izglītības administrācijas vadītāja Ilze Brante, starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības "BT 1" ģenerāldirektors Viesturs Tīle un izstādes "Skola 2009" projekta vadītājs Valts Jirgensons.
 
Savukārt "Latvijas Grāmatu izstāde 2009" tiks atklāta plkst. 12, un tās atklāšanā bez Tīles un Jirgensona piedalīsies arī Latvijas Grāmatnieku ģildes valdes priekšsēdētāja Ināra Beļinkaja un Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāja Ieva Kolmane.
 
Izstādē "Skola" četrās dienās apmeklētāji varēs iegūt informāciju par valsts un privātajām augstskolām, vidusskolām, koledžām, arodskolām, kā arī mācību centriem, valodu kursiem, tālmācību un e-studijām. Tāpat varēs uzzināt vairāk par interešu izglītību un iepazīties ar svešvalodu un dažādu mācību kursu piedāvājumu.
 
Plānojot skolēnu atpūtu vasaras brīvlaikā, vērtīga būs informācija par bērnu un jauniešu vasaras nometnēm. Savukārt izglītības iestāžu atbildīgajiem darbiniekiem būs noderīgi apmeklēt mācību iestāžu aprīkojumu un mēbeļu stendus. Izstādes laikā izglītības iestādes prezentēs jaunas mācību programmas, kas tiks piedāvātas 2009./2010. mācību gadā. Vairākas bankas izstādē piedāvās finansējumu studiju un studējošo kreditēšanai.
 
Šogad izstāde "Skola" notiks jau piecpadsmito reizi, un tās dalībnieku un apmeklētāju skaits šo gadu laikā ir četrkāršojies, izstādei kļūstot par starptautiski nozīmīgu un pazīstamu izglītības nozares pasākumu. Šogad tajā piedalīsies izglītības iestādes un ar nozari saistītie uzņēmumi no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Lielbritānijas, Grieķijas, Vācijas, Izraēlas, Kanādas un citām valstīm.
 
Savukārt "Latvijas Grāmatu izstāde 2009" piedāvās baudīt autoru priekšlasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, tikties ar ievērojamiem latviešu un ārvalstu rakstniekiem, aplūkot daudzveidīgu grāmatu ekspozīciju, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, iegādāties grāmatas par īpaši izdevīgām izstādes cenām, kā arī "Grāmatu maiņas punktā" mainīties ar citu lasītāju grāmatām. Paredzēti arī īpaši bērniem rīkoti pasākumi un prezentācijas.
 
 
Katrīna Slišāne LETA
Copyright © LETA