Paldies Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas Reģiona pārvaldes (RRP) 8. un 9. pārvaldei, Ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas studentiem, RRP Operatīvās vadības pārvaldes operatīvajam dežurantam kapteinim Agrim Šūmanim, un virsleitnantiem Rolandam Zundem un Uģim Vējam.

Avārijas situācija ir lokalizēta, veikts avārijas nostiprinājums grīdai un evakuētas vairāk nekā 8000 grāmatas no apdraudētās teritorijas. Rīt plkst. 9:00 Kultūras ministrijā notiks ārkārtas sēde, lai risinātu radušos situāciju.

Kā jau iepriekš tika ziņots Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) galvenajā grāmatu krātuvē Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 14 piektdien, 18. jūnijā plkst.15:00 mitruma dēļ ielūza grīda un aptuveni 1200 ārzemju literatūras jaunākās un lasītāju vispieprasītākās grāmatas iekritušas pagraba stāvā un šobrīd atrodas ūdenī. Bojāts ir krājums, ko veido jaunākās ārzemju literatūras grāmatas, apdraudēts 19 000 lielais latviešu literatūras fonds, kā arī krievu literatūras krājums. Latvijas Nacionālās bibliotēka jau vairākkārtīgi informējusi sabiedrību par situāciju grāmatu krātuvē, kas neatbilst grāmatu glabāšanas normatīviem. Taču līdzekļu trūkuma dēļ finansējums remontdarbiem nav piešķirts.