Vargass Ljosa viņam par godu rīkotā ceremonijā Arekipā paziņoja, ka pirmais šo grāmatu sūtījums tiks piegādāts nākamgad.

 

Grāmatas tiks nogādātas uz Arekipas Kultūras centru. Kultūras centrs pārvalda māju, kur rakstnieks dzimis, un 2013. gadā pārvērtīs to par muzeju.

 
Vargass Ljosa sacīja, ka nolēmis ziedot savu bibliotēku, jo “jūtas ļoti uzticīgs” Arekipai mīlestības dēļ, kuru viņam izrādījuši tās iedzīvotāji.

Ziedošanai paredzētā bibliotēka pašlaik ir sadalīta starp rakstnieka dzīvesvietām Limā, Madridē un Parīzē. Tās pārsvarā ir literatūras grāmatas ar viņa personīgām piezīmēm.

 

Vargass Ljosa, kurš ir viens no Latīņamerikas ievērojamākajiem romānu rakstniekiem un esejistiem, 2010. gadā saņēma Nobela prēmiju literatūrā.

 

Par autoru.

 

Vargass Ljosa dzimis Peru 1936. gadā, taču bērnību pavadījis Kočabambas pilsētā Bolīvijā. 1946. gadā atkal atgriezies Peru un kļuvis par žurnālistu. 1959. gadā viņš pārcēlies uz Franciju, kur strādāja aģentūrā “Agence France-Presse” (AFP) un Francijas televīzijā.

 

Pirmos būtiskos panākumus literatūrā iemantojis ar romānu “La casa verde” (“Zaļā māja”). Daudzas rakstnieka grāmatas veltītas politiskām tēmām un Latīņamerikas vēsturei. 1990. gadā Vargass Ljosa kandidēja Peru prezidenta vēlēšanās, taču cieta sakāvi, un par uzvarētāju tika atzīts Alberto Fuhimori, kurš vēlāk saistīts ar vairākiem skandāliem. Sarūgtināts par neveiksmīgo startu vēlēšanās un Fuhimori prezidentūras diktatorisko dabu, Vargass Ljosa 1993. gadā pieņēma Spānijas pilsonību. Šāds solis Peru saņēmis diezgan pretrunīgus vērtējumus.

 

Gadu vēlāk rakstnieks ievēlēts Spānijas Karaliskajā valodas akadēmijā.