2014. gada 7. janvārī plkst.18.00 Gulbenes bibliotēkā (Gulbenē, O.Kalpaka ielā 60A) tikšanās ar rakstnieku un publicistu Aivaru Kļavi. Šajā pašā dienā plkst.14.00 tikšanās ar rakstnieku notiks arī Kalnienas bibliotēkā (“Mazkalnienā” (Gulbenes nov.)).

Kad 2002. gadā Aivars Kļavis uzzināja, ka vieta, kurā viņš Skultē dzīvo, senāk tika saukta par Adiamindi, doma izzināt šī novada pagātni un ļaužu dzīvi rosināja rakstīt. Tā aizsākās vēsturisko romānu cikls, kas šodien lasītājiem zināms kā tetraloģija “Viņpus vārtiem”. 2005. gadā iznāca cikla “Viņpus vārtiem” 1.grāmata “Adiamindes āksts”, kam sekoja “Rīgas kuprītis” (2007), “Piesmietais karavīrs” (2009) un “Ceļojošā cirka gūstekņi” (2012). Tie ir saistoši romāni par latviešu tautas ceļu, sākot ar 11. gs., padziļināti pievēršoties 18.,19.un 20.gs. notikumiem, koncentrējot to visu vienā konkrētā vietā – bijušajā Adiamindē, tagadējā Skultē un tās apkārtnē Liepupē, Pēterupē, Limbažos.

Tetraloģijā “Viņpus vārtiem” ar latviešu literatūrā līdz šim nebijušu vērienu atainota Latvijas vēsture triju gadsimtu garumā, dažkārt ielūkojoties arī vēl senākā pagātnē. Sākotnēji ciklā bija plānotas trīs grāmatas, bet darba gaitā tām pievienojās arī ceturtā, jo, kā atzīst pats rakstnieks, 20. gadsimta notikumus nav bijis iespējams ietvert vienā grāmatā.

Senāk A.Kļavim izdoti arī vairāki stāstu krājumi: “Kafejnīcās zagtas karotītes” (1976), “Apmācies, gaidāms lietus” (1980), “Satikšanās spogulī” (1984), “Es saucu, lai atsauktos” (1988), “Mans nams” (1989), kur risinātas jaunatnes dzīves un atsvešināšanās problēmas. Aprakstu grāmatās “Ir ieslēgts laiks” (1977), “Tu, jūs un pārējie” (1982), “Kur kritīs ābols?” (1985) autors pievērsies nepilngadīgo noziedzības cēloņiem. Vēl A.Kļavis sarakstījis romānu “Patvērums ilūzijām” (2000), kā arī veicis literāro apdari A.V.Blonska grāmatai “No ierindnieka līdz ģenerālim” (2000).

Abas tikšanās ar rakstnieku notiek VKKF projekta “Meklējot atrastais. Rakstnieks Gulbenes novada bibliotēkās” ietvaros. Ieeja – bez maksas.

Laipni aicinām tos apmeklēt!