2015. gada 9. aprīlī plkst. 12.00 Ventspils Galvenajā bibliotēkā (Ventspilī, Akmeņu ielā 2) cikla “Rakstītājs – Lasītājs” pasākums – tikšanās ar rakstnieci un mākslas zinātnieci Gundegu Repši.

Gundega Repše beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas vēstures un teorijas nodaļu. Strādājusi literārajā mēnešrakstā “Karogs”, laikrakstā “Labrīt”, bijusi redaktore, korespondente un slejiste vairākos žurnālos, laikrakstos un interneta portālos. Romānu, īso stāstu, eseju, literatūras un mākslas kritiku, publicistisku rakstu autore.

2011. gadā, rakstnieces Gundegas Repšes iedvesmotas, divpadsmit latviešu rakstnieces kopīgi radīja stāstu krājumu “Mēs. XX gadsimts” — literāru versiju par 20. gs. Latviju. Šis stāstu krājums deva impulsu jau daudz plašākam projektam — Latvijas 20. gs. vēstures romānu sērijai “Mēs. Latvija, XX gadsimts”.

G.Repšes uzrunāti, kopīgā romānu sērijas radīšanā piedalīties piekrita trīspadsmit latviešu rakstnieki, uzņemoties katrs savu nosacītu Latvijas 20. gs. vēstures periodu. Šobrīd sērijā izdoti trīs romāni – O.Zebra “Gaiļu kalna ēnā”, P.Bankovska “18” un M.Bērziņa “Svina garša”.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc tieši vēstures romāni, rakstniece saka: “Vēsture tālab, ka daudzi mūslaiku rakstnieki savu interpretāciju par Latvijā notikušo nebija pauduši. Kritiķiem patika postmodernisms, un lielākā daļa literātu visus deviņdesmitos vālēja postmodernismu. Bet katram laikmetam jau tā vēsture jāraksta no jauna. Sevis paša izzināšanai, saprašanai.”

Sarunu ar rakstnieci par romānu sēriju “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un literatūru vadīs  literatūrzinātniece, Ventspils Rakstnieku mājas direktore Andra Konste.
Ciklu “Rakstītājs – Lasītājs” finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkpitāla fonds. Ieeja uz pasākumu bez maksas.

Informācija:
Olita Šteinmane