Semināra mērķis ir informēt un izglītot bibliotēku lasītājus – īpaši senioru vecuma auditoriju – par viņu balsstiesībām, Eiropas Parlamenta vēlēšanu procesu un nozīmi, medijpratības lomu balsošanas lēmuma pieņemšanā, kā arī veicināt ikviena balsstiesīga iedzīvotāja aktīvu līdzdalību vēlēšanās. Lai skatītos semināru, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama, taču pieteikuma anketu aicinātas aizpildīt tās Latvijas bibliotēkas, kuras plāno nodrošināt iespēju sekot tiešraidei arī saviem lasītājiem.

Seminārā ar priekšlasījumiem piedalīsies Eiropas Parlamenta birojs Latvijā, Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultātes prodekāns politologs Mārtiņš Daugulis, kā arī politikas doktors un dezinformācijas pētnieks Mārtiņš Hiršs. Semināra moderators – raidījumu vadītājs Ansis Klintsons. Semināra gaitā klausītāji varēs uzdot lektoriem jautājumus, kā arī sekot līdzi diskusijai tiešraides noslēgumā.

Pasākuma mērķauditorija ir Latvijas bibliotēku lasītāji, senioru vecuma auditorija, bibliotekāri, bet tiešraide un pēcāk arī tās ieraksts būs pieejams ikvienam interesentam.

Semināru rīko LNB Bibliotēku attīstības centrs sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā. Pasākums notiek ar Kultūras ministrijas atbalstu.

Reģistrācija bibliotēkām par semināra skatīšanos ar lasītājiem ŠEIT

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Youtube kanāls


Informāciju sagatavoja:

Emīls Rotgalvis
Medijpratības nozares eksperts
Bibliotēku attīstības centrs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
emils.rotgalvis@lnb.lv
www.lnb.lv