Līdz ar Signes Kvaskovas pirmo grāmatu "Monika un mežs" (2002) latviešu bērnu literatūrā parādījies pasaulē tik populārais fantāzijas žanrs. Šī žanra plauktiņā līdzās Harija Potera sērijai nu liekams arī latviešu jaunās rakstnieces stāsts bērniem par melnmatainās, spriganās meitenes Monikas brīnumainajiem piedzīvojumiem Mežā. Pirmajai grāmatai, kura 2002. gadā ieguva godalgu a/s "Preses nams", Rakstnieku savienības un Latvijas Kultūras fonda rīkotajā latviešu oriģinālliteratūras konkursā, ātri sekoja turpinājums "Monika un Dimantu ciltstēvs" (2003).
Arī nākošās grāmatas "Susura gads" (2004) un "Susurs, spīgana un burvestības" (2005) saista ar fantastisku notikumu virkni vairākās daļās. Kaut gan galvenie varoņi ir zvēriņi, lasot grāmatas, valda pavisam cilvēciskas emocijas. Pati autore saka, ka katrs autors klusībā vēlas, lai grāmata atrastu vietu lasītāju sirdīs un cer, ka arī viņas grāmatas būs viens no stimuliem vēl un vēl lasīt latviešu grāmatas.

Informāciju sagatavoja:
Sandra Picalcelma
Ventspils bibliotēkas speciāliste darbā ar rajona bibliotēkām
www.biblioteka.ventspils.lv