Starptautiskā skolu bibliotēku mēneša 2022. gada tēma ir “Lasīšana globālam mieram un harmonijai”. Daudzas valstis šobrīd piedzīvo smagu situāciju. Visi varam būt vienisprātis, ka pasaulē ir nepieciešams miers un harmonija. Starptautiskā skolu bibliotēku mēneša tēma mudina visus, kas šogad izlemj piedalīties, pārdomāt, kā lasīšana var palīdzēt saprast un atbalstīt vienam otru? Citu cilvēku ceļojumu pieredze, izmantojot stāstījumu, mūs ved mūsu pašu ceļojumā uz lielāku izpratni un līdzjūtību, uzsver Starptautiskā Skolu bibliotēku asociācija.

Šogad dalībnieki ir aicināti domāt un svinēt saikni starp grāmatām, lasīšanu, skolu bibliotēkām un to, kā kopā varam veicināt mieru un harmoniju. Tēmas formulējums ir pielāgojams visiem mēneša dalībniekiem (vecumā no 3 līdz 20 gadiem). Skolu bibliotēku asociācija aicina skolu bibliotēkas visā pasaulē svinēt šo mēnesi, iesaistoties projektos un aktivitātēs. Asociācija izsaka cerību, ka šie būs brīnišķīgi radoši, iztēli bagātinoši skolu bibliotēku svētki visā pasaulē. Tēmu var interpretēt dažādos veidos, taču neatkarīgi no tā, kāds veids tiks izvēlēts, tas pamatā ir par skolu bibliotēku nozīmīgo lomai mazu bērnu dzīvē.

Vienalga, cik liela vai maza ir jūsu skolas bibliotēka, apsveriet iespēju iesaistīties. Dalība Starptautiskajā skolu bibliotēku mēnesī ir atvērta ikvienam neatkarīgi no tā, vai esat Starptautiskās Skolu bibliotēku asociācijas biedrs vai nē, tāpēc izplatiet informāciju un sāciet gatavoties aizraujošam laikam šīgada oktobrī! Atcerieties, ka variet dalīties pieredzē, nosūtot rakstiskas liecības un fotogrāfijas uz asociācijas vietni “Ko cilvēki dara Starptautiskā skolu bibliotēku mēneša labā” līdz 2022. gada 13. decembrim.

Divi no projektiem, kuros iesakām iesaistīties, ir veltīti grāmatzīmēm:

Papildu informācijai par Starptautisko skolu bibliotēku iespējams sazināties, rakstot uz letscelebrateislm@gmail.com.

iasl-online.org/ISLM

Informāciju sagatavoja: