2018. gada 17. februārī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Klusuma un meditācijas istabā (Mūkusalas ielā 3, 4. stāvā) notiks saruna par Ēriha Fromma grāmatu “Māksla būt” (Art of Being) – vai šodien to var lietot kā rokasgrāmatu piepildītai, interesantai un laimīgai dzīvei? – un kopīga meditācija ar Dr. Mārci Auziņu. Ieeja bez maksas.


Balstoties Ēriha Fromma grāmatā “Māksla būt” un izmantojot arī Fromma grāmatu “Piederēt vai būt” (To Have or to Be), tāpat Fromma iedvesmotāju D. T. Suzuki un Nianaponikas tekstus par dzenbudismu un meditāciju, šajā sarunā tiks runāts par to, kā mūsdienu strauji mainīgajā un savus noteikumus diktējošajā pasaulē dzīvot saskaņā ar sevi, interesanti un piepildīti.


Otrajā daļā – meditācija.


Ērihs Fromms (1900–1980), Vācijā dzimis ebreju izcelsmes filozofs, sociālpsihologs un psihoanalītiķis. Profesionālo karjeru sācis kā psihoanalītiķis, Zigmunda Freida skolnieks. Pēc nacistu nākšanas pie varas Vācijā imigrējis uz ASV, kur veidoja savu profesionālo karjeru kā filozofs. Daudzu grāmatu autors. To starpā “Piederēt vai būt”, “Māksla būt”, “Mīlestības māksla” (Art of Loving), “Dzenbudisms un psihoanalīze” (Zen Buddhism and Psychoanalysis) un citas.


Mārcis Auziņš pēc profesijas ir fiziķis, Latvijas Universitātes profesors. Strādā kvantu fizikas jomā un ir vairāk nekā simt zinātnisko rakstu autors. Uzrakstījis divas monogrāfijas, kas izdotas Cambridge University Press un Oxford University Press izdevniecībās. Karjeras laikā dzīvojis un strādājis dažādās pasaules malās – Ķīnā un Taivānā, Amerikas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Anglijā, Izraēlā un Vācijā. Tāpat mācījies Tibetas budistu institūtā Kalifornijā. Apguvis gan budistu, gan arī kristīgo meditāciju, izgājis psihoanalīzi pie šā virziena aizsācēja Latvijā – Arkādija Panca.


Klusuma un meditācijas istaba LNB darba laikā ir pieejama ikvienam bibliotēkas apmeklētājam, un tajā regulāri tiek rīkoti izglītojoši sarunu cikli, ko papildina ar meditāciju saistīti tematiskie pasākumi. Vienlaikus šeit pieejama literatūra par meditāciju.
 

 
Informāciju sagatavoja:

Augusts Zilberts

Sabiedrisko attiecību vadītājs

Latvijas Nacionālā bibliotēka

E-pasts: augusts.zilberts@lnb.lv

Tālr.: 67716235