Blakus esošam “Nook” (ar melnbaltu teksta lasīšanas ekrānu un mazu krāsainu displeju), kas var lejuplādēt ”e-grāmatas” caur vietējo bezvadu interneta pieslēgumu vai mobilo internetu, tiek piedāvāts vienkāršots modelis bez mobilā interneta spējām, ziņo portāla “www.news.com” interneta video ziņu raidījums.

 

Vienlaikus esošā ”Nook” cena ASV samazināta no 249 dolāriem (144 latiem) līdz 199 dolāriem (115 latiem), bet jaunais modelis tiek piedāvāts par 149 dolāriem (86 latiem).

 

Vairākos portālos norādīts, ka ”Nook” jaunās cenas un modeļi liecina par sava veida cenu karu e-grāmatu lasītāju tirgu. ”Nook” piedāvājums, šķiet, galvenokārt vērsts pret lielā interneta grāmatu un citu preču tirgotāja ”Amazon.com” ierīci “Kindle”, kuras vienkāršākais modelis maksā 259 dolārus (150 latus). “Kindle” grāmatu lasīšanas planšete arī spēj lejuplādēt grāmatas caur mobilo internetu vai vietējo bezvadu internetu.

 

Abu grāmatu tirgotāju ierīces arī netieši konkurē ar “Apple iPad” planšetdatoru, kas maksā, sākot no 499 dolāriem (289 latiem), un pārdots vairāk nekā divos miljonos eksemplāru kopš aprīļa sākuma. ”iPad” arī ir izmantojams kā grāmatu lasīšanas ierīce, un “Apple” šim nolūkam ir veidojis jaunu ”iBooks” e-grāmatu veikalu. Ar ”iPad” arī var lasīt “Amazon.com” e-grāmatas, kas domātas ”Kindle” ierīcei.

 

 

Juris Kaža Nozare.lv

Copyright © LETA