Kā aģentūru LETA informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Egle, šodien strādā visas lasītavas, tomēr netiek izsniegtas grāmatas no galvenās grāmatu krātuves un nav pieejams personālais abonements.

 

Jau ziņots, ka LNB galvenajā grāmatu krātuvē Rīgā, Krišjāņa Barona un Elizabetes ielas stūrī, 18. jūnijā ielūza grīda un aptuveni 1200 ārzemju literatūras jaunākās un lasītāju vispieprasītākās grāmatas iekrita pagraba stāvā. Bīstamā situācijā atradās vēl ap 80 000 krātuves grāmatu, kas bija iegruvuma tuvumā. Grāmatas no bīstamās vietas tika evakuētas un patlaban atrodas LNB grāmatvedībā, Eiropas Savienības informācijas centrā un citur.

 

Grāmatu evakuācija no krātuves tika pabeigta 22. jūnijā. Pateicoties lielajai brīvprātīgo atsaucībai, darbus izdevās pabeigt ātrāk, nekā iecerēts, un pēdējās grāmatas glābtas, jau dziedot Jāņu dziesmas.

 

Grāmatas evakuēja vairāk nekā 300 cilvēki – LNB darbinieki, karavīri un brīvprātīgie. Brīvprātīgo palīdzība LNB būs nepieciešama arī izglābto grāmatu pārvešanai uz citām telpām.

 

LNB pārstāvji šonedēļ sagatavos priekšlikumus, kur turpmāk varētu izvietot grāmatas, kas patlaban ir evakuētas no avārijas skartās LNB krātuves telpas.

 

 

Aila Ādamsone LETA

Copyright © LETA