direktores vietnieks automatizācijas darbā Juris Pavlovskis, sistēmbibliotekāre Lāsma Zariņa apmeklēja divas Kauņas bibliotēkas –Kauņas Reģionālo publisko bibliotēku un Lietuvas Veselības zinātņu universitātes bibliotēku.

Galvenais vizītes mērķis – iegūt pieredzi RFID tehnoloģiju darbībā Lietuvas bibliotēkās, kuras plānots ieviest arī RTU Zinātniskajā bibliotēkā.

RFID ir saīsinājums no angļu valodas – radio frequency identification. Latviski to varētu iztulkot kā identifikācija ar radiofrekvenci. Tas nozīmē personas vai priekšmeta identifikāciju, izmantojot radio sakarus. Šo tehnoloģiju var lietot, lai identificētu, izsekotu, sašķirotu vai noteiktu ļoti plašu objektu loku īsā laikā.

RFID risinājums palīdzējis Lietuvas bibliotēkām labi pārvaldīt savus fondus, padarīt vienkāršu dokumentu izsniegšanas, saņemšanas funkciju, iespēju veikt ļoti ātru un vienkāršu fonda inventarizāciju.