Filmas sižeta uzbūves pamatā ir pastaiga pa pilsētu, kuras laikā savās atmiņās dalās Ludzas vecākie iedzīvotāji, aģentūru LETA informēja Ludzas domes preses sekretāre Liāna Nagle.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ludzas galvenās bibliotēkas direktore Inta Kušnere, filma radīta ar mērķi dokumentēt un saglabāt Ludzas pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu, bet galvenokārt ar mērķi saglabāt Ludzas cilvēku atmiņas.

Drīzumā filmas fragmentu varēs skatīt Ludzas galvenās bibliotēkas mājaslapā, bet 20. decembrī plānots rīkot šī projekta prezentācijas pasākumu. Telpas, kurās notiks prezentācija, pašlaik tiek meklētas. Plānots, ka filmas eksemplārs būs atrodams gan Ludzas pilsētas galvenās bibliotēkas krājumos, gan Ludzas Novadpētniecības muzejā, SIA "Ludzas tūrisma aģentūra" un izglītības iestādēs.

Projekta realizācijā piedalījušies ne tikai Ludzas bibliotēkas darbinieki, bet arī filmas operators Armands Vētra, SIA "Ludzas tūrisma aģentūra" vadītāja Līga Kondrāte, Ludzas bibliotēkas mājaslapas uzturētājs Aleksandrs Ivanovs un Ludzas iedzīvotāji Inna Jegorova, Sergejs Kazeko, Roha Sandlere un Ilja Miļņers.

Projekts "Esmu Ludzai pierakstīts" realizēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansiālo atbalstu, un tas ir turpinājums trim iepriekš realizētajiem projektiem.

2005. gadā Ludzas pilsētas galvenajai bibliotēkai ar VKKF atbalstu izveidota mājaslapa – "www.ludzasbiblio.lv", bet mājaslapā izveidota kultūrvēstures datubāze – apstrādāta, sistematizēta informācija par lokālo kultūrvidi, vēsturi, cilvēkiem un citiem.

LETA