Seminārs tika rīkots ar mērķi iepazīstināt Latvijas bibliotekārus ar Ukrainas pieredzi dezinformācijas apkarošanā un medijpratības veicināšanā gan pirms 2022. gada 24. februāra, gan kara apstākļos, informēt par Latvijas bibliotēku jau īstenoto darbu ukraiņu atbalstam un iespējām palīdzēt.

Semināru atklāja Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, kurš iezīmēja cīņas ar dezinformāciju lomu ikvienas demokrātiskas sabiedrības ikdienā, kā arī Latvijas nozīmīgo atbalstu ukraiņu tautai. Par Ukrainas cīņu ar dezinformāciju pastāstīja komunikāciju aģentūras “Zinc Network” padomnieks Romans Šutovs no Kijivas, kā arī globālās attīstības un izglītības organizācijas IREX Baltijas un Ukrainas biroju pārstāvji – Kaspars Rūklis un Marina Doroša. Savukārt ar bibliotēku jau sniegto atbalstu ukraiņiem savās prezentācijās iepazīstināja LU Akadēmiskās bibliotēkas direktore Venta Kocere un LNB BAC paspārnē esošā Latvijas bibliotēku portāla redaktore Anna Iltnere. Tīmekļsemināru moderēja LNB BAC medijpratības nozares eksperts Emīls Rotgalvis.

Atgādinām, ka Latvijas Bibliotēku portālā izveidota īpaša sadaļa “Atbalsts Ukrainai”, kurā pieejama gan virkne publikāciju par veidiem, kā Latvijas bibliotēkas un plašāka sabiedrība var sniegt atbalstu ukraiņiem, gan raksti par Ukrainas bibliotēku darbu kara apstākļos.

Tīmekļsemināra “Ukraina dezinformācijas frontē: kā palīdzēt un ko varam mācīties” lektoru prezentācijas pieejamas ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:
Emīls Rotgalvis