Kļūšana par studentu nozīmē ne tikai jaunu vidi un draugus, bet arī jaunus pienākumus. Lai sekmīgi veiktu mācību un pētniecības darbu, pirmkursniekiem nepieciešams labi pārzināt gan bibliotēku kā ēku, gan tajā pieejamos pakalpojumus. Par to, kā palīdzēt studentiem orientēties bibliotēku piedāvājumā, kā mērķi izvirzot iepazīstināšanu ar telpām, personālu un bibliotekārajiem pakalpojumiem, pieredzē dalās speciālisti no dažādu valstu augstskolu bibliotēkām. Bibliotekāri šim nolūkam izmanto gan spēļu elementus (orientēšanās spēles, “golfs” , “izlaušanās spēle”, papīra lidmašīnu sacensības, videospēles), gan tehnoloģiskus risinājumus (360 ֯ videotūres, prezentācijas, videolekcijas attālinātiem lietotājiem). Atsevišķas sadaļas veltītas specifiskām lietotāju grupām, piemēram, ārzemju studentiem vai studentiem ar īpašām vajadzībām, kā arī mārketingam.Atliek vien piebilst, ka daļa no minētajiem pasākumiem tiek praktizēta arī Latvijas bibliotēkās – te minamas orientēšanās spēles vai 3D videotūres.