Numura sagatavošanā šoreiz pārsvarā iesaistījušies LNB speciālisti, kā arī vairāku mūsu valsts reģionu grāmatu mīļotāji, bet īpašs prieks, kā allaž, ir par jauniem izdevuma satura veidotājiem. Laikā, kad cenas turpina kāpt arī grāmattirdzniecībā, un gan bibliotēkas krājumam, gan personiskajam grāmatplauktam iegādājamo grāmatu saraksts kļūst aizvien rūpīgāk izvērtējams, iepazīšanās ar sev tuvākās bibliotēkas grāmatu klāstu var kļūt vēl aktuālāka ikvienam. Arī šoreiz jaunā numura iznākšana sakrīt ar LNB speciālistu īstenotās programmas “Grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām” 2022. gada II kārtai izvēlēto grāmatu kopu saņemšanu un veidošanu – pašu bibliotēku izvēlēto grāmatu sarakstos ir arī vairākas no šajā izdevumā ieteiktajām. Pie īpaši izceļamiem izdevumiem šoreiz vēlamies minēt biedrības “Bibliokuģis Krišjānis Valdemārs” sagatavoto grāmatu “Krišjāņa Valdemāra 300 stāsti, smieklu stāstiņi etc. un mīklas” atjaunotā mūsdienu ortogrāfijā, kas saistāma ar Valdemāra tuvojošos divsimtgadi, tomēr piebilstams, ka grāmatas finansiālais atbalstītājs “EUCOW fonds” jau īsteno arī citas idejas latviešu grāmatas piecsimtgades pasākumu kontekstā. Ar jaunāko izdevumu par Eduardu Veidenbaumu turpinām atspoguļot izdevniecības “Dienas Grāmata” biogrāfisko romānu sērijas “Es esmu…” tapšanas gaitu. Kā pārsteigumu daudziem LC lasītājiem piedāvājam arī īsu apskatu par pēdējo divu gadu laikā īpašu popularitāti sasniegušā rakstnieka Andra Kalnozola jaunāko īsprozas darbu– literārās publicistikas žanrā sarakstīto grāmatiņu “Eiropas smaržas” (iznākusi izdevēja “Rīgas Laiks” topošajā Mazo grāmatiņu kolekcijā). Būs izlasāms arī lasītājas viedoklis par LALIGABA balvu saņēmušo rakstnieces Dženas Andersones patiesi “durstīgo” stāstu krājumu “Dadži”. Šis, protams, ir vien neliels ieskats. Ceram, ka atradīsiet sev noderīgas idejas arī nozaru literatūras piedāvājumā. Laikā, kad cenas turpina kāpt arī grāmattirdzniecībā un personiski iegādājamo grāmatu saraksts kļūst aizvien rūpīgāk izvērtējams, iepazīšanās ar sev tuvākās bibliotēkas grāmatu klāstu var kļūt vēl aktuālāka ikvienam. Ja esat izlasījuši ko patiesi saistošu un nevēlaties savu viedokli paturēt vien sev – gaidīsim ieteikumus no jebkura Latvijas bibliotekāra!

Iesakām apmeklēt arī LNB skaņu mākoni, lai noklausītos jaunākos mūsu kolēģu veidotos skaņu ierakstus par spilgtām “Literatūras ceļveža” ieteiktām grāmatām.

Novēlu rast noderīgas grāmatu idejas gan “Literatūras ceļveža” slejās, gan vēlāk – sev aizsniedzamos grāmatplauktos!

Lasīt izdevumu

Informāciju sagatavoja: