Pirmā tikšanās ar bibliotekāriem un citiem interesentiem, atsākot bezmaksas semināru ciklu "Budžeta pārvaldīšana pārmaiņu laikā. Kā plānot, saglabāt un vairot naudu", notiks šā gada 2. septembrī, Bauskas Centrālajā bibliotēkā, Kalna ielā 18, plkst. 11:00. Semināra apmeklētājiem Naudas plānošanas centra (NPC) eksperti piedāvās konkrētus rīkus un sniegs praktiskus padomus, kā apgūt efektīvus naudas plānošanas un uzkrāšanas veidus un kā pasargāt sevi no neparedzētiem izdevumiem.

"Man ir liels gandarījums, ka pēc gada pirmajā pusē novadītajiem personīgā budžeta pārvaldīšanas semināriem, par tiem pozitīvās atsauksmes ir izplātījušās arī citviet Latvijā. Tā rezultātā šobrīd Naudas plānošanas centrs regulāri saņem jaunus uzaicinājumus, kalendārs tuvākajiem mēnešiem jau ir aizpildīts," stāsta Signe Bierande, NPC vadītāja. "Protams, bibliotekāru un sociālo dienestu darbinieku atsaucība pēc šādiem semināriem ir saprotama. Šobrīd bibliotēkas daudzviet ir kļuvušas par sociālo centru, kurā satiekas iedzīvotāji, un to darbiniekiem nereti ir jāuzklausa naudas grūtībās nonākušos cilvēkus. Tādēļ ceru, ka semināra laikā Iegūtās zināšanas bibliotekāri un sociālie darbiniekiem varēs pielietot ikdienā un nodot tālāk tiem, kuriem šī informācija var būt noderīga, pat vitāli svarīga."

Bezmaksas semināri gada otrajā pusē ir plānoti arī Jelgavas, Ogres, Saldus, Ventspils, Rīgas un citās Latvijas bibliotēkās. Semināru norises vietai un laikam iespējams sekot līdzi NPC mājas lapā www.vissparnaudu.lv vai valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" (v/a KIS) mājas lapā www.kis.gov.lv.

"Viens no v/a KIS īstenotā projekta "Trešais tēva dēls" uzdevumiem ir veicināt informācijas tehnoloģiju izmantošanu bibliotēkās pēc iespējas noderīgākā veidā. Sadarbība ar NPC ļauj mūsu valsts iedzīvotājiem bibliotēkās uzzināt par iespējām plānot savus naudas līdzekļus, tādējādi pasargājot sevi un savu ģimeni sarežģītos ekonomiskos apstākļos. Informāciju bibliotēku apmeklētāji varēs saņemt internetā vai no informatīvajiem materiāliem, bet bibliotekāri, pateicoties šim bezmaksas semināram, jutīsies drošāk, iesakot NPC izstrādātos instrumentus iedzīvotājiem," skaidro Armands Magone, v/a KIS direktors.

Sniedzot praktisku informāciju darbam ar bibliotēku un sociālo dienestu apmeklētājiem, semināru Bauskā vadīs NPC vadītāja Signe Bierande, NPC eksperti – "GE Money Bank" uzkrājumu un investīciju produktu vadītājs Aleksandrs Čerņagins un "If Latvia" pārstāvis Andis Suseklis.

Ikvienam, kurš vēlas rūpēties par savu un savas ģimenes budžetu, pieteikties semināram Bauskā iespējams līdz 2009. gada 1. septembrim, rakstot uz e-pasta adresi 3td@3td.lv vai info@vissparnaudu.lv. Papildu informācijai zvanīt Sandrai Vīgantei, tel. 67844885.

Sadarbībā ar v/a KIS semināru cikls "Budžeta pārvaldīšana pārmaiņu laikā. Kā plānot, saglabāt un vairot naudu" tika uzsākts šā gada 17. jūnijā. Līdz ar semināru ciklu NPC vairāk nekā 400 Latvijas bibliotēkām dāvina īpaši izstrādātas brošūras "Naudas plānošanas centra ABC", kas tapušas pateicoties "GE Money Bank" un "If Latvia" intelektuālajiem un finansiālajiem resursiem.

Informāciju sagatavoja:
Vita Šteina
Biedrības "Naudas plānošanas centrs" sabiedrisko attiecību konsultante