Nominācijā “Oriģinālproza” vislasītākais Latvijas bibliotēkās izrādījies Annas Skaidrītes Gailītes romāns “Alīna: likteņa celtā un likteņa gremdētā”, izdevusi “Zvaigzne ABC”. Savukārt nominācijā “Oriģināldzeja” vislielāko lasītāju uzmanību jau otro gadu pēc kārtas izpelnījusies Maijas Laukmanes vienkāršā un sirsnīgā dzeja – šoreiz krājumā “Lapsenes mani nedzeļ”, izdevniecība “Annele”.

Populāras pie mums kļuvušas amerikāņu rakstnieces Sūzenas Kolinsas darbi. Arī jau otro gadu pēc kārtas nominācijā “Tulkotā daiļliteratūra” vislasītākais ir tieši šīs autores darbs – šoreiz romāns “Spēle ar uguni”, tulkojusi Ieva Elsberga, izdevusi “Zvaigzne ABC”.

Dokumentālās oriģinālliteratūras vidū jau vairākus gadus lasītāju uzmanības centrā ir advokāta un rakstnieka Andra Grūtupa darbi – tie aizvien ir starp lasītākajiem, bet šogad autora grāmata “Maniaks” nešaubīgi ieguvusi pirmo vietu. Andra Grūtupa grāmatas izdod apgāds “Atēna”.

Tulkotās dokumentālās literatūras nominācijā pats pieprasītākais izrādījies Viktora Suvorova publicistiskais darbs “Uzvaras ēna:1.grāmata”, tulkotājs Jānis Kalve, izdevniecība “Dienas Grāmata”.

Bērnu oriģinālliteratūras grāmatu vidū šogad vislasītākais bija Lindas Dreimanes “Vilcenes stāsts”, izdevniecība “Zvaigzne ABC”.

Savukārt tulkotās bērnu literatūras jomā pārliecinošu mazo lasītāju piekrišanu ieguvusi Jujas un Tūmasa Vīslanderu asprātīgā, krāsainā pasaka “Mūmammas pavasara tīrīšana”, ko latviskojusi Mudīte Treimane, izdevusi “Zvaigzne ABC”.

LBAB konkurss par vislasītākajām grāmatām noris visu gadu. Tajā piedalās tikai tie darbi, kas iznākuši iepriekšējā gadā. Šoreiz lasītāju viedokli apkopoja 548 pilsētu un pagastu publiskās bibliotēkas. Diemžēl daudzas bibliotēkas konkursā nepiedalās, jo tām trūkst līdzekļu jaunu grāmatu iegādei.

Līdz ar 2. decembra sarīkojumu LBAB būs noslēgusi sava darba desmito gadu. Sarīkojumā piedalīsies novadu pašvaldību vadītāji, kultūras darbinieki, bibliotekāri, izdevniecības un grāmatu autori. Būs iespēja tikties ar rakstniekiem, kuriem šogad ir nozīmīgas dzīves jubilejas: ar Knutu Skujenieku, Māru Svīri, Roaldu Dobrovenski, Veltu Kaltiņu, Arnoldu Auziņu, Andu Līci, Moniku Zīli un Uldi Ausekli.

Pārsteigumu pilnā “Lielās lasītāju balvas – 2011” pasniegšanas ceremonija būs arī skaista pateicība visiem, kas atbalsta bibliotēkas un grāmatniecību Latvijā.

Papildu informācija pa tālruni 29457820.