Pasaku portāla veidotāji drīzumā latviešu tautas pasakām pievienos cittautu pasakas, kas turklāt būs papildus ieskaņotas oriģinālvalodās – lietuviešu, igauņu, krievu, angļu, vācu un franču. Šobrīd notiek satura aktīva papildināšana un ik dienu tiek pievienotas jaunas pasakas. Pasaku projektam pievienojusies animācijas studija "Dauka", kura piedāvā par velti bērniem un pieaugušajiem skatīties iemīļotās un populārās studijas veidotās animācijas filmas.
 
Biedrības "Ideju Forums" aicinājumam ziedot savu laiku, ierunājot biedrības studijā latviešu tautas pasaku audioversijas, atsaukušies vairāk nekā simts sabiedrībā pazīstami un sociāli aktīvi cilvēki – mūziķi, komponisti, žurnālisti, televīzijas un radio diktori, aktieri, gleznotāji, uzņēmēji. Projekta dalībnieki ieskaņojuši vienu vai vairākas pasakas, ļaujot tās bezmaksas klausīšanai un lejuplādēšanai ievietot Pasaku portālā www.pasakas.net. Projekta idejas autori vēlas popularizēt pasaku lasīšanu un klausīšanos bērnu, pusaudžu vidū, rosinot jaunajos lasītājos interesi par grāmatu lasīšanu un dažādām radošām aktivitātēm.
Portālā tiks veicinātas radošās aktivitātes, kurā bērni, pusaudži aicināti piedalīties pasaku ilustrācijas zīmēšanā, pasaku sacerēšanā. Mazākajiem bērniem, kuri vēl tikai sper pirmos soļus grāmatu pasaulē, portāls piedāvā sadaļu Burtu sargi, kurā animētas dažāda rakstura būtnes – Burtu sargi, kas atbild par noteiktiem burtiem. Katru mēnesi tiks izsludinātas pasaku sacerēšanas un ilustrēšanas tēmas, labākos zīmētājus un sacerētājus apbalvojot ar sudraba dālderiem, kā arī labākās pasakas un zīmējumus ievietojot portālā.
Pasaku portāls aicina pievienoties projektam ikvienu stāstnieku, teicēju, kurš vēlas pievienoties kuplajam teicēju pulkam un ierunāt "Ideju Foruma" studijā tautas pasaku. Labākie teicēji regulāri tiks apbalvoti ar sudraba dālderiem.
Biedrība "Ideju forums" veicina un attīsta kvalitatīvus digitālās kultūras projektus. Biedrība ieskaņo latviešu un ārvalstu autoru literatūras darbus audio formātā, visas audiogrāmatas nododot Latvijas Neredzīgo bibliotēkai. Nelielu prozas un dzejas daļu ierunā paši autori, lielāko literatūras klāstu ierunā profesionāli aktieri. Papildus "Ideju Forums" ir sācis uzlabot Latvijas Neredzīgo bibliotēkas infrastruktūru, dāvinot bibliotēkas filiālēm datu nesējus, uz kuriem tiek izvietotas biedrības studijā tapušās audiogrāmatas.
Informāciju sagatavoja:
Edmunds Vanags
biedrības "Ideju forums" vadītājs
Tālr.: 29245711
E-pasts: edmunds@literatura.lv