Projekta “Mobilo izglītojošo pakalpojumu iespējas” mērķis bija izstrādāt vīziju par bibliotēku mobilo izglītojošo pakalpojumu iespējām, to pilotēšanu un ieviešanas iespējām. Projekta ietvaros radītais ir pamats tālākai idejas attīstīšanai nākotnē.

No 16. līdz 20. oktobrim Ogrē viesojās projekta partneri no Zviedrijas “B-Creative Association”Ingmarie Rodhin un Åsa Hedlin Olsson. Vizītes ietvaros notika vairākas darba grupu sanāksmes, diskusijas un ekskursijas ar Ogres Centrālās bibliotēkas ēkas un mobilās filiālbibliotēkas jeb bibliobusa apskati.

Foto no Ogres Centrālās bibliotēkas arhīva

Viens no sanāksmju mērķiem bija abu projekta partnerorganizāciju iepazīšanās, līdzšinējās pieredzes apmaiņa un Latvijas un Zviedrijas mobilo bibliotēku jeb bibliobusu sniegto pakalpojumu apskats un salīdzināšana, kā arī diskusijas par tendencēm pasaulē.

Vizītes laikā tika apspriesti un diskutēti arī dažādi jautājumi, kas saistīti ar bibliotēku izglītojošajiem un mobilajiem pakalpojumiem, strādāts pie ideju attīstīšanas un diskutēts par to pilotēšanu un ieviešanu dzīvē cita, nākotnē iniciēta projekta ietvaros.

Projekts “Mobilo izglītojošo pakalpojumu iespējas” (“Opportunities for Mobile Educational Services”), Nr. NPAD-2023/10405, tika īstenots Nordplus Pieaugušo izglītības programmas ietvaros.

Iesakām lasīt:
Ogres Centrālā bibliotēka pārstāv Latviju starptautiskajā mobilo bibliotēku kongresā Vācijā
Mobilo bibliotēku veidotāji Latvijā un pasaulē par misijas apziņu, grūtībām un prieku

Informāciju sagatavoja:
Inga Niedra