Šogad 15 darbības gadu jubileju atzīmējam ar fotokluba “Ogre” izstādi “Tikšanās vieta – bibliobuss” Ogres Centrālajā bibliotēkā.

To, ka mobilās bibliotēkas pakalpojumi iedzīvotājiem ir ļoti vajadzīgi un nozīmīgi, neapšaubāmi, apliecina šo daudzo gadu sekmīgā darbība, ko nodrošinājusi sākotnēji rajona, bet kopš 2010. gada novada, pašvaldība, piešķirot  nepieciešamo finansējumu.

Ne mazāk svarīga ir mūsu  bibliotēkas darbinieku cieņas pilnā attieksme pret saviem pienākumiem, grāmatām un, protams, cilvēkiem.

(OCB direktore Maruta Jēkabsone)

Bet ko saka tie, kas mobilās bibliotēkas piedāvājumu izmanto? Palasiet!

“Vairāk kā desmit gadus mēs esam bijuši patiesi priecīgi par iespēju tikt pie grāmatām.
Domāju, ka šī viena diena, kad brauc bibliobuss, daudziem cilvēkiem ir kā maza svētku diena mēnesī.
Bibliobuss laukos – tā ir viena no labākajām idejām un lietām, kas te laukos notiek – tā ir domāšana par mums – lauku cilvēkiem. Mēs vēlamies lasīt grāmatas.”
(Lasītāji no Daugaviešiem, 2010)

“Grāmata pie mums, laukos ir kā gaismas stariņš un atbalsts mūsu lauku sētās. Mēs jūs ļoti gaidām.
Lai lietus līst, vai saule spīd, lai ripo bibliobuss ik brīd!”
(Lasītāji Plāterē, 2010)

“Cilvēki, viņu prieki un bēdas un ikdienas rūpes, kas laiku pa laikam sanāk kopā busiņā. Tas ir brīnišķīgi. Paldies.”
(Fotomākslinieks Vitauts Mihalovskis, 2011)

“Kā Rakstos teikts, ka cilvēks nedzīvo tikai no maizes vien, tā tas skaidri redzams Bibliobusa nepieciešamībā.
Nepieciešamībā, jo redzu, ka cilvēki jau gaida to atbraucam “ekipējušies” ar lielām somām, arī prieku par atkalredzēšanos ar iepazītajiem, laipnajiem busa cilvēkiem.”
(Anita Saka, 2011)

“Vienmēr, kad gaidu biblioautobusu, man ir jauks noskaņojums, jo zinu, ka man būs grāmatas visam mēnesim, ko lasīt.
Mīļš paldies visiem, kas organizē šo bibliobusu, un lai viņš ripotu pa mūsu ceļiem vēl ilgus gadus.”
(I.Pētersone, 2011)

“Grāmatas ir kā zāles, bez kurām nevar iztikt. Tāpēc arī tās gaidām ik mēnesi kā “ātro palīdzību””.
(Vilnis Zariņš, 2010)

Dokumentālā filma par Ogres bibliobusu