Bibliotēka četrus vakarus stāstīja savu stāstu. Tas bija vēstījums par latvisko dzīvesziņu un identitāti, stāsts par vārdu un vārda spēku un bibliotēku kā zināšanu krātuvi. Burtnieku radīja mākslinieki Raitis Šmits, Mārtiņš Ratniks, Rasa Šmite.

Tā ideju atzinīgi novērtējā arī jaunās bibliotēkas arhitekts Gunārs Birkerts: “Jaunie mākslinieki tiešām ir radījuši nozīmīgu mākslas darbu, apvienojot svētkus ar vēstījumu tautai.  Latvijas kultūra ir apliecināta arī mūsu tautasdziesmās!”.

Ikviens tautasdziesmu burtotājs varēja piedalīties konkursā un laimēt ekskluzīvu iespēju doties ekskursijā pa jauno ēku un uzkāpt stiklotajā spicē. Konkursā saņemtas 62 pareizas atbildes. Uzvarētājs ir Zigmārs Vilcēns.

Īpašu paldies par atbalstu un lielisku sadarbību “Burtnieka” īstenošanā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība saka bibliotēkas būvniekiem – Nacionālajai Būvkompāniju apvienībai.

Burtnieka finansētājs: Rīgas dome, Nacionālā Būvkompāniju apvienība.

Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas logos bija lasāmas tautasdziesmas:

17.novembrī

Kalējs kala debesīs
    Ogles bira Daugavā
    Es paklāju villainīti
    Man iebira sudrabiņš

18.novembrī

Šam bij’ vārdi, tam bij’ vārdi
    Man patiesu stipri vārdi
    Dūru mietu Daugavā