Vebināra laikā EBSCO pārstāvji prezentēs atvērtā pirmkoda (Open Source) platformu bibliotēkām – FOLIO (https://www.folio.org). EBSCO piedāvā pilnu servisu šīs programmas ieviešanā un uzturēšanā, kā arī atbalsta pakalpojumus, lai bibliotēkas un to lietotāji varētu platformu izmantot maksimāli ērti un bez papildu personāla ieguldījumiem.

Galvenie jautājumi, par kuriem tiks runāts vebinārā:

  • kādēļ izvēlēties un lietot FOLIO un tam līdzvērtīgus atvērtā pirmkoda risinājumus?
  • kādus integācijas piemērus un iespējas piedāvā atvērtā pirmkoda sistēmas?
  • kā darbojas FOLIO un kā to lietot?

Runātāji:

  • Lisa Sjögren, FOLIO ieviešanas konsultante (FOLIO Implementation Consultant), pirms pievienošanās EBSCO komandai vadīja FOLIO ieviešanu Halmersa Tehnoloģiju universitātē (Chalmers University of Technology) Gēteborgā, Zviedrijā;
  • Theodor Tolstoy, EBSCO vadošais ieviešanas konsultants (Lead Implementation Consultant at EBSCO), atbildīgais par darbu ar FOLIO lietotājiem Eiropā, t. sk. sistēmu un kopkatalogu integrācijas jomā;
  • Roman Piontek, EBSCO SaaS Innovation direktors (Director of SaaS Innovation at EBSCO), ir bijis iesaistīts FOLIO izveides procesā no platformas pirmsākumiem un vada FOLIO seminārus Eiropā.

Vebinārs notiks angļu un latviešu valodā. Prezentācijām, kas tiks sniegtas angļu valodā, tulkojums latviešu valodā netiks nodrošināts.

Vebināra programma.

Dalība vebinārā ir bez maksas, taču nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Reģistrācija vebināram, izmantojot tiešsaistes pieteikuma anketu, būs atvērta līdz 26. martam. Pieslēguma saite uz vebināru tiks izsūtīta dienu pirms pasākuma. Apliecinājumi par dalību vebinārā netiks izsniegti.

 

Informāciju sagatavoja:
Māra Jēkabsone
LNB Bibliotēku attīstības centra
galvenā bibliotekāre
mara.jekabsone@lnb.lv