Ventspilī padomju varas gados par vienu no šādiem rūpniecības milžiem nenoliedzami kļuva Ventspils zivju konservu kombināts – viens no lielākajiem zivju pārstrādes uzņēmumiem Baltijas republikās. Tā ražoto produkciju eksportēja uz citām PSRS republikām un ārvalstīm – Poliju, Vācijas Demokrātisko Republiku, Čehoslovākiju, Bulgāriju, Rumāniju, Ungāriju, Grieķiju, Apvienoto Arābu Republiku u.c.

Bibliotēka pateicas uzņēmumam “Ventspils zivju konservu kombināts” un iedzīvotājiem, kuri atsaucās aicinājumam un dalījās ar fotoattēliem – apzinātas un digitalizētas 70 fotogrāfijas, kurās redzamas Ventspils zivju konservu kombināta ēkas, strādnieki un ražošanas process daudzajos kombināta cehos dažādos uzņēmuma vēstures posmos.

Kolekcijā atrodamas foto liecības par tādām padomju laikos pierastām aktivitātēm kā komunistiskās sestdienas talkas, mirkļi no konkursa-skates “Ātrākā zivju salicēja kārbās”, redzami uzņēmuma strādnieki un praktikanti – Astrahaņas zivrūpniecības tehniskā institūta studenti, kā arī citi uzņēmuma vēstures mirkļi.

Aicinām doties virtuālā tūrē un apskatīt fotogrāfiju kolekciju šeit! Ventspils bibliotēkas mājaslapas sadaļā “Novadpētniecība” var izlasīt apkopotās ziņas par Ventspils zivju konservu kombināta vēsturi.

Ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta “Industriālais mantojums” kolekciju par Latvijas uzņēmumiem var iepazīties šeit.

 

Informāciju sagatavoja:
Kārlis Lithens
Ventspils bibliotēkas Bibliogrāfijas un informācijas nodaļas vadītājs
Tālr. 63623231
karlis.lithens@ventspils.lv