Seminārs notiks angļu valodā. Dalība ir bez maksas, bet iepriekš jāreģistrējas ŠEIT.

SEMINĀRA PROGRAMMA (PDF)

Vebināru organizē Eiropas Nacionālo bibliotēku konferences (The Conference of European National Libraries, CENL) grāmatu izstāžu sadarbības tīkls “Books and Audiences Network Group” (BANG!). BANG! katru gadu rīko tiešsaistes labo prakšu un domapmaiņas seminārus. Šī gada vebināra centrā ir ideja par (ne)apmeklētājiem – potenciālo bibliotēku, muzeju vai citu kultūras iestāžu auditoriju, kuru dažādu iemeslu dēļ ir izaicinoši sasniegt un iesaistīt rīkotajās norisēs. Ir būtiski runāt par plaisu starp kultūras iestādēm un to apmeklētājiem, meklēt kopsakarības problēmās, uzklausīt pieredzes stāstus no dažādu valstu pētniekiem un atmiņas institūciju pārstāvjiem.

Kā definēt savu mērķauditoriju? Kādas stratēģijas izmantot, lai veicinātu dažādu mērķgrupu interesi par norisēm? Kādi labo prakšu piemēri ir saistoši, rīkojot izstādes?

Starpdisciplinārā diskusijā piedalīsies laikmetīgās dejas un mūzikas centra “Concertgebouw Brugge” pārstāve Li Li Chong un platformas “Artizest” dibinātāja Alexia Jacques-Casanova.

Pieredzē dalīsies Britu bibliotēkas un Londonas Universitātes koledžas pārstāvji. Ar Latvijas labo prakšu piemēriem iepazīstinās Adele Bērziņa, neatkarīga kuratore, LMA dokturantūras studente, un Inga Surgunte, projekta “Nosūtījums uz kultūras aktivitātēm Baltijas jūras reģionā 2023–2025” vadītāja Cēsu novadā.

Pasākuma ietvaros paredzēta arī jautājumu un atbilžu sesija.

Papildu informācija:
Ineta Vaivode
Pētniecības un interpretācijas centra projektu vadītāja
Latvijas Nacionālā bibliotēka
ineta.vaivode@lnb.lv