Analizējot kārtējos “Prozas lasījumus”, literatūras vērotāji un kritiķi parasti identificē aktuālākos procesus un vēsmas, kas interesē rakstniekus. Festivāla tekstu tēmas un formas, autoru diskusijas un replikas veido plašāku stāstu par to, kas notiek Latvijas literatūrā un to, kādas grāmatas varētu būt gaidāmas tuvākajā laikā.

Šī gada festivāla tēma ir literatūras daudzbalsīgums. Literatūrai ir daudzas valodas – tiešā un pārnestā nozīmē. Teksts var tikt pārtulkots citā valodā, pārtapt kinoscenārijā, zīmējumā. Tas var tikt citēts reklāmas rullītī vai politiķa uzrunā. Taču arī pats teksts mēdz “izdīgt” no cita žanra – fotogrāfijas, teātra izrādes vai skaņdarba. Šādā izpratnē literatūras process ir daudzvalodīgs, tas ir koks ar dziļu un plašu sakņu sistēmu, kas ietekmējas no klasiķiem, citiem žanriem, un tik pat plašu vainagu, kurā “ligzdo” citi žanri.

Dalība festivālā “Prozas lasījumi 2021”

Aicinām profesionālus rakstniekus pieteikties dalībai prozas festivālā “Prozas lasījumi 2021”. Pieteikumā jāietver īsa stāsta anotācija (tam jābūt autora paša radītam un iepriekš nepublicētam), ziņas par sevi (vārds, uzvārds, dzimšanas datums, nodarbošanās, īsa radošā biogrāfija), kā arī kontaktinformācija (tālruņa numurs, e-pasts).

Pieteikumi ar norādi Pieteikšanās festivālam “Prozas lasījumi” līdz 30.septembrim jānosūta uz e-pastu: prozaslasijumi@gmail.com

Autori, kuri tiks izvirzīti dalībai festivāla pasākumos, tiks paziņoti līdz 31.oktobrim festivāla “Prozas lasījumi” Facebook kontā, kā arī tiks informēti personīgi.

Stāstu konkurss “Pandēmijas laika stāsti”

Cilvēces atmiņa zina spožus piemērus, kad epidēmiju un pandēmiju laikā top mākslas darbi, kas nākamajiem laikmetiem saglabā to radītāju domas, centienus un pārliecību. Iedvesmojoties no Bokačo un Dantes, aicinām autorus piedalīties stāstu konkursā Pandēmijas laika stāsti, lai fiksētu 21. gadsimta pandēmijas laika norises, kas iespējams ir ļoti vienkāršas vai neticami sarežģītas: kāds iemīlas, kāds piedzimst, kāds nomirst, cits no rīta aizguļas, bet kāds maina savu dzīvi. Tas viss droši vien notiktu arī citkārt, tomēr pandēmijas klātbūtne visam ir uzspiedusi savu īpašo zīmogu.

Līdz 15. oktobrim sūti iepriekš nepublicēta stāsta manuskriptu (apjoms 5000–10 000 zīmes) un īsu aprakstu par sevi (viena rindkopa) uz e-pastu: prozaslasijumi@gmail.com ar norādi Pandēmijas laika stāsti.
Darbus izvērtēs profesionāla žūrija, un piecu labāko darbu autoriem būs iespēja uzstāties festivālā Prozas lasījumi 2021!*

Rezultātus paziņosim 1. novembrī festivāla “Prozas lasījumi” Facebook kontā un uzvarētājiem personīgi!

Festivālu “Prozas lasījumi” organizē Latvijas Rakstnieku savienība, atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

*Ja valstī tiks izsludināta ārkārtējā situācija, festivāla programmā iespējamas izmaiņas!