2013. gada 10. aprīlī plkst.18.00 Kalnciema kvartāla kafejnīcā, Kalnciema ielā 35 notiks LALIGABA prozas lasījumi. Pasākumā piedalīsies balvai nominētie prozas un tulkojumu autori, pasākumu vadīs Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste, muzicēs koklētājs Ansis Jansons.

Pasākumi pieejami ikvienam interesentam bez maksas.

LALIGABA laureāti būs zināmi 2013. gada 18. aprīlī plkst.18.00. balvu pasniegšanas ceremonijā Dizaina fabrikā, Slokas ielā 52.

Vairāk par katru nominantu no 2013. gada 4. aprīļa varēs lasīt www.laligaba.lv un ziņu portāla “Delfi” balvas sadaļā.

PAR BALVU

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, kas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā nākuši klajā Latvijas rakstniecībā. Par balvas norisi kopš 2010.gada kopīgi rūpējas Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja, Latvijas Rakstnieku savienība un Latvijas Literatūras centrs.

Latvijas Literatūras gada balvu atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Andris Grūtups, Raimonds Gerkens, Jānis Bergs, Vīna Studija, Botāniskais dārzs, Dizaina fabrika, Kaņepes Kultūras centrs, Kalnciema kvartāls, grāmatnīcu tīkls “Jānis Roze”, LU bibliotēka, ziņu portāls www.delfi.lv, www.kulturasdiena.lv, Latvju Teksti, www.ubisunt.lu.lv, Latvijas Avīzes pielikums “Kultūrzīmes”, www.kultura.lv, žurnāls “IR”, žurnāls “Lilit”, “100g kultūras” un Latvijas Radio.