Konferencē paredzēti priekšlasījumi par grāmatniecības attīstību Latgalē 19. un 20. gadsimtā. Vēsturnieks, Mg. paed. Arnis Slobožaņins iepazīstinās klātesošos ar latgaliešu dziesminieka, literāta un grāmatnieka Andriva Jūrdža devumu Latgales grāmatniecības attīstībā.

Savukārt literatūrzinātnieks un rakstnieks Dr. philol. Valentīns Lukaševičs sniegs ieskatu grāmatizdevēja un tirgotāja Vincenta Gaudzes profesionālajā darbībā Daugavpilī 20. gadsimta sākumā.

Ar grāmatizdevēja, rakstnieka Vladislava Lōča (Locs) ieguldījumu grāmatniecībā un viņa piemiņas iemūžināšanu konferences dalībniekus iepazīstinās asoc. profesors, Humanitāro un sociālo zinātņu institūta reģionālo studiju centra “Latgales pētniecības institūts” vadītājs Dr. hist. Henrihs Soms.

Konferencē ar priekšlasījumiem uzstāsies arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošais pētnieks Dr. hist. Mārtiņš Mintaurs un vēsturniece, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Letonikas un Baltijas centra vadītāja Kristīne Zaļuma.

Konferences programma:

Konferences norises vieta – Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpuss, Parādes iela 1a, (130. auditorija). Konferences sākums – plkst. 11.00. Publicitātes vajadzībām pasākumā tiks fotografēts/filmēts.

Pieteikties konferencei iespējams līdz 25. septembrim, aizpildot reģistrācijas anketu.

Konferences dalībniekiem tiks izsniegts apliecinājums.

Projektu “Ceļā uz “Latviešu grāmatai 500” Latvijas reģionos: izdevējdarbība un tekstu izplatība senāk un tagad” realizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku. Sekot visām projekta aktualitātēm var arī tīmekļvietnē www.gramatai500.lv un “Latviešu grāmatai 500” Facebook lapā.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka