Bibliotēka saņēma kopumā 90 īsgrāmatiņas, kuru autori ir Bauskas novada izglītības iestāžu skolēni. Īsgrāmatiņās asprātīgi un niansēti dzejoļu ilustrējumi mijās ar bērnības garšu, smaržu, emociju un piedzīvojumu atainojumiem.

Īsgrāmatiņu veidošanā jeb “izdošanā” tika aicināti skolēni no 1. līdz 9. klasei. Dotie uzdevumi bija atšķirīgi – bērni līdz 4. klasei ilustrēja vienu no piedāvātajiem novadnieku dzejoļiem, savukārt piektās līdz devītās klases audzēkņu uzdevums bija veikt pašiem savu bērnības atmiņu pierakstu kādā no daiļliteratūras veidiem. Tā ir atsauce uz Andreja Jesena ieguldījumu grāmatniecībā – ilustratīvi saistošas bērnu un jauniešu literatūras izdošanu, kā arī bērnības atmiņu žanra iedzīvināšanu.

Pasākumā ar izzinošu stāstījumu uzstājās Bauskas Bērnu un jauniešu medijpratības pulciņš “Bauskas dārgumu meklētāji”, kuri ierādīja to, kas rakstīts “Jaunības Tekās” pirms 100 gadiem, kā arī bija sagatavojuši nelielu viktorīnu.

Diplomus par augstvērtīgu darbu piešķīra četrās kategorijās un pasniegtas tika arī speciālbalvas, iepriecinot 18 bērnus un jauniešus. Sumināto autoru veikums bija vērojams uz lielā ekrāna, kurp grāmatiņas bija pārnestas digitālā formātā. Mazo klašu grupa pārsteidza ar spēju saskatīt dzejoļos sīkas nianses un ekspresīvi attēlot notikumus, piemēram, gaiļa kājas izbradātu vijolīti (Vitauts Ļūdēns “Vijolīte”) vai stārķa negausīgo attieksmi pret iemīlējušos vardi (Vilis Plūdons “Starks un varde”). Savukārt lielo klašu grupā uzplaiksnīja un mazajās lappusēs iemūžinātas paliks atmiņas par pirmā piena zobu izkrišanu, gliemežu un varžu māju būvniecību, zemeņu ievārījuma vārīšanu, mācīšanos braukt ar divriteni, kopā ar opi piedzīvoto bizmārīšu uzlidojumu un daudzi citi patiesi aizkustinoši stāsti. Katru no 90 īsgrāmatiņām līdz maija vidum var aplūkot, izšķirstīt Bauskas Centrālajā bibliotēkā, izstādē “Izdevis Andrejs Jesens, izdevuši skolēni”.

Konkursā piedalījās skolēni no Valles pamatskolas, Uzvaras pamatskolas, Vecsaules pamatskolas, Zālītes speciālās pamatskolas, Pilsrundāles vidusskolas un Bauskas Mūzikas un mākslas skolas. Paldies skolēniem, viņu skolotājiem un vecākiem, kuri veltīja laiku, lai konkursa dalībniekus atgādātu uz Bausku par spīti darba nedēļas noslēgumam un veicamajam attālumam!

Fotomirkļi no konkursa noslēguma pasākuma pieejami arīdzan šeit. Aicinām sekot līdzi mūsu aktivitātēm sociālo tīklu platformās facebook.com un instagram.com.

Andreja Jesena mūža gājumā akcentējot saikni ar bērnības mājām un skolas gaitām Bauskā, bibliotēka plāno vairāku norišu ciklu, kurā zīmīgākie datumi ir nupat izskanējušais konkursa noslēguma pasākums 14. aprīlī un gaidāmie Andrejdienas lasījumi 30. novembrī. Bibliotēkas organizētās norises sasaucas ar gaidāmajām “Latviešu grāmatai 500” svinībām 2025. gadā, bet līdz tam katram gadam dots savs temats. Šis ir grāmatu un ideju izplatīšanas un izdošanas gads.

Visi foto: Bauskas Centrālā bibliotēka

Informāciju sagatavoja: