Šis būs pēdējais publiskais pasākums Jēkaba ielas nama lasītavā – jau rīt, 27. martā tiks uzsākts pakāpenisks krājuma pārvietošanas process uz jauno ēku Mūkusalas ielā 3.
 
Bibliotēkas krājumi (kartogrāfiskie materiāli, retās grāmatas un rokraksti, kā arī periodiskie izdevumi) un lasītavas, kas izvietotas Jēkaba ielā 6/8, pārvākšanās periodā lasītājiem nebūs pieejamas. LNB nodaļas K. Barona ielā 14, K. Barona ielā 3, Tērbatas ielā 75 un Anglikāņu ielā 5 pagaidām turpinās darbu ierastajā režīmā.

 

Letonikas profila literatūrai daļēji varēs piekļūt Baltijas Centrālās bibliotēkas lasītavā Tērbatas ielā 75, kā arī izmantojot LNB Galvenās grāmatu krātuves eksemplārus.

 

Pēc bibliotēkas pārcelšanās uz Mūkusalas ielu, ēka Jēkaba ielā tiks nodota tās īpašnieka un iznomātāja Latvijas Republikas Saeimas rīcībā.

 

Vispirms daļa grāmatu no Jēkaba ielas tiks pārvestas uz LNB repozitāriju Silakrogā. Jāpiebilst, ka izdevumiem tiks veiktas arī dezinfekcijas procedūras, un tikai pēc tam tos, saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu atļauju, pārvietos uz bibliotēkas jauno ēku.

 

Ar jaunāko informāciju par krājuma pārvešanas gaitu regulāri Jūs iepazīstināsim LNB mājaslapā – www.lnb.lv sadaļā “Aktualitātes”.