Pateicoties Rotari partnerklubu "Rīga Dzintars" un Zviedrijas "Rotari Atvideberg" aktivitātēm un finansiālajam ieguldījumam, tagad šajā Latvijas lībiešu kultūrvēsturiskajā vietā bērniem būs pieejamas gan bibliotēkas, gan lasītavas telpas.

"Galvenais šā projekta mērķis bija radīt harmonisku vidi bērniem, padarot izglītības iegūšanu Līvu krastā pieejamāku un patīkamāku. Turklāt, kā zināms, ārpus lielajām pilsētām bibliotēkas nav tikai grāmatu apguves vietas – tās ir kā nelieli kultūras centri, ap kuriem nereti veidojas dažādas interešu kopas un aktivitātes," uzsver Mednis.

Bibliotēkas interjera dizaina autore ir Zviedrijas somiete Tūle Falka, kura radījusi estētiski skaistu, skandināvu stilā ieturētu telpas vidi un unikālas bērza mēbeles ar lībiešu krasta simboliem. Piemēram, bērza ķeblīši veidoti viļņveida formā lībiešu karoga zaļi balti zilajās krāsās.

Līdzekļi Mazirbes bērnu bibliotēkas izveidei tika saziedoti divu gadu laikā – kopumā ap 6000 latu.

Bibliotēkas atklāšanā piedalīsies arī Rotari kluba "Rīga Dzintars" un "Rotari Atvideberg" pārstāvji un skolas dizaina autore.

Kārlis Lithens LETA