Nominācijā “Par kultūras sasniegumiem un zinātnisko pētniecību Rīgā” balvu saņēma Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskās bibliotēkas galvenā bibliotekāre Aija Taimiņa par “Bibliotheca Rigensis” seno inkunābulu, seno grāmatu un rokrakstu izpēti, izveidojot nozīmīgas izstāžu ekspozīcijas.

“Rīgas balva” 2012.gadā tika pasniegta jau vienpadsmito reizi. Žūrijas komisiju šajā gadā vadīja LZA senāta priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Stradiņš. Vērtēšanā tika pieaicināti attiecīgo nozaru eksperti.

Balvas pasniegšana ir kļuvusi par nozīmīgu pilsētas tradīciju. Balvas laureāti apliecina, ka Rīgas kultūrvērtības ir svarīgas un tās nekad nepazudīs. Rīgas izcilnieku vārdi tiek ierakstīti “Rīgas balvas” Goda grāmatā, kas glabājas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā.