Starpdisciplinārajā seminārā piedalīsies valodnieki un literatūrzinātnieki, kas stāstīs par aktuālajiem pētījumiem un atradumiem. Seminārā savus darbus prezentēs zinātnieki, kas pārstāv Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas augstskolas un pētniecības iestādes.

Priekšlasījumos pētnieki pievērsīsies gan jaunatrastiem un mazāk zināmiem agrīniem latviešu manuskriptiem, G. Manceļa un vairāku citu personību devumam latviešu valodas un literatūras attīstībā, atsevišķiem latviešu valodas leksikas vēstures jautājumiem. Vairāki referāti būs veltīti 16.–18. gadsimta latīņu un grieķu tekstiem, kā arī viduslejasvācu valodas tekstu recepcijai. Pētnieki prezentēs arī latviešu un lietuviešu seno tekstu korpusu un to izmantošanas novitātes.

SEMINĀRA PROGRAMMA

Semināru rīko: Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāte, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitātes Latviešu valodas institūts.

Seminārs notiek pasākumu cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros. Daudzveidīgā pasākumu programma par godu pirmajam latviešu valodā iespiestajam tekstam (1525) norisinās no 2021. līdz 2025. gadam un izceļ nozīmīgākos procesus, kas iekustinājuši un attīstījuši latviešu rakstītā un iespiestā vārda izplatību. Vairāk www.gramatai500.lv.

Informāciju sagatavoja:
Pauls Daija