Konferencē tiksies bibliotekārā darba speciālisti ne tikai no Kurzemes, bet no visas Latvijas, lai satiktos, pārrunātu bibliotēku jomas aktualitātes, dalītos labajā pieredzē, veidotu jaunas sadarbības un, protams, lai runātu par grāmatu, pētniecību un izjustu Liepāju.

Konferencē ar priekšlasījumiem piedalīsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas pētnieks Pauls Daija “Izdevējdarbība, starptautiskie tīklojumi un sabiedrības pārmaiņas 18. gadsimtā: Frīdriha un Lagarda apgāds un grāmatnīca Liepājā”, Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošā pētniece Jana Dreimane “Krišjāņa Valdemāra “300 stāsti” un to atbalsis latviešu kultūrā”, Kurzemes Humanitārā institūta pētniece Sigita Ignatjeva “Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas celšana birģermeistara Jirgena Šmita acīm (1733–1748) un vēstures pētnieks Juris Raķis “Karosta. Pirmsākumi. Leģendas. Patiesības”.

Konferences laikā svinīgi tiks pasniegta Voldemāra Caunes balva “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem”.

Balvu Liepājas pilsētas Centrālā zinātniskā bibliotēka un Liepājas dome pasniedz jau no 2007.gada. Balvai nominē bibliotekārus no visas Latvijas, kuri vispārliecinošāk, aktīvāk un sekmīgāk veicina jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

Konferenci organizē Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka, to atbalsta Latvijas Nacionālā bibliotēka un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja:
Gita Švarce