Pasākumā SIA “Jānis Roze” valdes priekšsēdētājs un Jāņa Rozes mazdēls Ainārs Roze un SIA “Jānis Roze” direktore Ināra Beļinkaja-Roze dalījās ar saviem atmiņu stāstiem par Jāņa Rozes izdevniecību un viņa ģimenes dzīvi, kā arī atklāja nianses par apgāda un grāmatnīcas vēsturi. Tika sniegts ne tikai profesionāls ieskats, bet arī personisks skatījums, atklājot grāmatizdevēja dzīvesveidu un viņa saikni ar Jūrmalu. Ar dzimtas stāstu un personīgo piedzīvojumu starpniecību pasākuma dalībnieki uzzināja par Jāņa Rozes nozīmīgo ieguldījumu latviešu kultūras attīstībā, kā arī šie personīgie stāsti radīja dzīvīgu un aizraujošu ainu par Jāņa Rozes personību.

Savukārt Jūrmalas muzeja pētniece Līga Strazda piedāvāja padziļinātu ieskatu Jāņa Rozes mūža noslēgumā un izsūtījumā uz Sibīriju. Viņas aizraujošais, emocionālais stāstījums, kas tika papildināts ar plašākai publikai nezināmiem faktiem, ne tikai paplašināja izpratni par grāmatizdevēja mūža noslēgumu, bet arī parādīja to plašākā vēsturiskā un cilvēciskā kontekstā, stāstot par traģiskajiem notikumiem 1941. gada vasarā Latvijā.

Foto no Jūrmalas Centrālās bibliotēkas arhīva

Pasākums tika rīkots Latvijas Nacionālās bibliotēkas koordinētās valsts mēroga programmas “Latviešu grāmatai 500” ietvaros ar Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu un bija ne tikai Jāņa Rozes piemiņas pasākums, bet arī izglītojoša un iedvesmojoša norise, kas sniedza jaunajai paaudzei iespēju dziļāk iepazīt savu vēsturi un kultūras mantojumu.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Zvaigzne
Jūrmalas Centrālās bibliotēkas
projektu un sabiedrisko attiecību vadītāja
baiba.zvaigzne@jurmala.lv