Vestberisabmendipas iedzīvotāji jauno bibliotēku var izmantot cauru diennakti – lasītāji vienkārši tur atstāj izlasīto grāmatu un paņem jaunu. "Grāmatas nemitīgi mainās," norādīja pagasta domnieks Bobs Dolbijs. "Šobrīd tā ir pilna ar grāmatām. Ikviens var brīvi nākt, paņemt kādu grāmatu un atstāt vietā jau izlasītu."

Ideja par mobilo bibliotēku radās kādam ciemata iedzīvotājam, kad Vestberisabmendipa zaudēja gan taksofonu, gan mobilo bibliotēku. Pagasta dome iegādājās telefona būdu no Lielbritānijas telekomunikāciju pakalpojuma sniedzēja "BT Group" par simbolisku samaksu vienas sterliņu mārciņas apmērā (0,77 latiem).

Kompānija "BT Group" saņēmusi 770 pieteikumus no pašvaldībām ar lūgumu piešķirt telefona būdiņu, un līdz šim nodotas jau 350 būdiņas, kas pārvērstas mākslas instalācijās un citos objektos.

LETA BBC