Izstādē aplūkojami gleznotājas un mākslas pedagoģes Monikas Oses (1926 – 2006) darbi, kas tapuši 20. gs. beigās.

M. Ose darbos atainota Latvijas daba, kā arī iespaidi, kas radās tuvos un tālos ceļojumos. Māksliniecei bija aktīva darbība izstādēs Latvijā un starptautiskos plenēros Norvēģijā, Vācijā, Itālijā, Austrijā, Anglijā, Gruzijā, Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Ukrainā.

Darbiem raksturīgas ekspresīvas izjūtas un sulīgas krāsas. Māksliniece savā radošajā darbā ļāvās spontānai izjūtai, tverot svaiguma un tiešuma brāzmu.

Izstāde tapusi pateicoties LU Bibliotēkas direktores Ivetas Gudakovskas sadarbībai ar Monikas Oses radinieci Laimu Rutku, kura LU Bibliotēkai dāvināja Monikas un viņas dzīvesbiedra – Latvijas Universitātes kādreizējā pasniedzēja Zigfrīda Oša privātbibliotēku.

Izstāde tapusi ar Laimas Rutkas un LU prof. Roberta Muža atbalstu.