Gunārs Bērziņš 1944. gadā brīvprātīgi iestājās Latviešu leģionā. 1944. gadā frontē kauju starplaikos viņš zīmēja pirmās karikatūras par karavīru dzīvi. G. Bērziņš kopā ar savu karaspēka daļu nokļuva Vācijā, Berlīnē, kur 1945. gada 2. maijā padevās gūstā Sarkanajai armijai. No 1945. gada maija līdz 1946. gada augustam viņš atradās ieslodzījumā karagūstekņu filtrācijas nometnēs, sākumā Vācijā, vēlāk – Polijā un PSRS.

Ieslodzījumā G. Bērziņš turpināja zīmēt karikatūras, tajās attēlojot karagūstekņu dzīvi. Latvijas Okupācijas muzeja krājumos glabājas vairāk nekā 180 G. Bērziņa gūsta laikā zīmēto karikatūru. Lielākā daļa no tām nav iepriekš publicētas. Izstādē muzeja apmeklētāji varēs iepazīt šos līdz šim maz zināmos Gunāra Bērziņa darbus.
Izstādi veidojis Latvijas Okupācijas muzeja vēsturnieks Ojārs Stepens un mākslinieks Rolands Vegners. Izstādes kurators Ojārs Stepens.

Informāciju sagatavoja:
Jānis Erno
Okupācijas muzeja sabiedrisko lietu koordinators

Kontaktinformācija:
Ojārs Stepens