Aicinām Facebook sekot “Latviešu grāmatai 500” kontam, kā arī piedalīties gaidāmajos konkursos.

Notikumu cikla “Latviešu grāmatai 500” apjomīgajā piecu gadu programmā (2021–2025) izcelti nozīmīgākie procesi, kas reiz iekustināja latviešu rakstītā un iespiestā vārda izplatību. Norišu struktūra veidota tā, lai katrā no gadiem izceltu kādu tematisko virzienu, kam pakārtoti iecerētie pasākumi, izstādes izdevumi un citas norises. Plašāka informācija www.gramatai500.lv, kā arī Bibliotēku portāla sadaļā “Latviešu grāmatai 500”.

LNB ekspozīcija “Grāmata Latvijā” kopš atvēršanas 2016. gadā bijusi ne tikai vienīgā vieta pasaulē, kur izstādes formātā atklāts Latvijas grāmatniecības vēstures stāsts, bet arī iedvesmas avots daudzveidīgiem pasākumiem dažādām auditorijām, izglītības programmai, izdevumiem un izstādēm, kas izvērš plašāk ekspozīcijā skatītās tēmas. Visas šīs aktivitātes, tāpat kā cikla “Latviešu grāmatai 500” notikumi, palīdzējušas runāt par iespiestā un rakstītā vārda nozīmību pagātnē, tagadnē un nākotnē.

LNB patstāvīgā ekspozīcija “Grāmata Latvijā” turpina strādāt kā ierasts – un bibliotēkas darba laikā to var aplūkot katrs interesents. Ekspozīcijā ir iespējams iepazīties arī ar stāstu par pirmo latviešu valodā iespiesto grāmatu.

Informāciju sagatavoja:
Agita Mačuka