Literatūrai un lasīšanai ir liela nozīme bērna attīstībā, tā rosina iztēli un empātiju, bagātina iekšējo pasauli, veido izpratni par cilvēku savstarpējām attiecībām, par labo un ļauno. Kopā ar zviedru bērnu literatūras, un jo īpaši rakstnieces Astridas Lindgrēnes, varoņiem ir izaugušas vairākas paaudzes, veidojot unikālu komunikācijas kodu, kas vienlīdz saprotams gan sirmgalvjiem, gan bērniem. Savukārt citu starptautiski atzītu zviedru autoru, piemēram, Ulfa Starka, darbi kļuvuši pieejami mūsu lasītājiem ne tik senā pagātnē.

Semināra ekspertu komanda palīdzēs tuvāk iepazīt šīs Ziemeļvalsts bērnu un jauniešu literatūras spilgtākos autorus un darbos ietvertās vērtības, pastāstīs par tulkotās literatūras ceļu pie lasītājiem un sniegs ieskatu tajā, kā literārie tēli transformējas skatuves mākslā. Seminārā uzstāsies:

• Mudīte Treimane, skandināvu literatūras tulkotāja un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavas nozaru informācijas eksperte;
  • Kristīne Jonuša, izdevniecības “Liels un mazs” starptautisko attiecību kopvede;
  • Valdis Pavlovskis, bērnu dramaturgs un režisors.

Seminārs norisināsies š. g. 27. janvārī tiešsaistē, Zoom platformā, sākums plkst. 10.00. Mērķauditorija: publisko un skolu bibliotēku bibliotekāri, pedagogi. Pieteikties iespējams, aizpildot reģistrācijas anketu. Pieteikumi tiek pieņemti līdz 24. janvāra plkst. 23.59. Lūdzam ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots, tādēļ, sasniedzot maksimālo dalībnieku skaitu, pieteikšanās var tikt slēgta agrāk. Semināra programma – šeit. Semināra privātuma paziņojums – šeit.

Lai piedalītos un aktīvi līdzdarbotos, nepieciešams dators ar stabilu interneta pieslēgumu, tīmekļa kamera, mikrofons un skandas vai austiņas. Dalība – bezmaksas.

Semināra publicitātes vajadzībām tā laikā tiks veikti ekrānuzņēmumi.

Pasākums tiek piedāvāts projektā “Sveicam Pepiju!”, kas veltīts literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai un kuru Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) īsteno no 2020. gada. Projektā aizvadīts seminārs skolu pedagogiem un bibliotekāriem par dzimumu līdztiesību, kā arī tiešsaistes darbnīca bibliotekāriem, popularizējot Pepijas iemiesotās vērtības – vienlīdzīgas iespējas un nediskriminējošu attieksmi pret citiem. Citas projekta aktivitātes: interaktīva izstāde un tematisku spēļu akcija LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā un LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā, Tēva dienas orientēšanās rallijs, bērnu zīmējumu konkurss. Projekta norisi finansiāli atbalsta Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Zviedru institūts.

Informāciju sagatavoja:

projekta vadītāja,