Jau 20 gadus LNB Bērnu literatūras centrs sniedz iespēju ikvienam Latvijas (2021. gadā piedalās 856 skolu un publiskās bibliotēkas) un daudziem latviešu bērniem pasaulē (71 diasporas centrs 30 valstīs) iesaistīties aizraujošā lasīšanas maratonā, lasīt un balsot par jaunākajām un interesantākajām “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatām.

Programmas ietvaros tiek rīkoti arī semināri par bērnu literatūru, mūsdienu tendencēm grāmatu tirgū, lasīšanas paradumiem, grāmatu mākslu, organizētas tikšanās un sarunas ar rakstniekiem, māksliniekiem par grāmatām, apkopota labākā pieredze.

Pirmajā timekļseminārā runāsim par aktuāliem jautājumiem Bērnu žūrijas 5+ vecumgrupā, apkopotajiem statistikas datiem, kolekcijas veidošanas principiem, LNB Bērnu literatūras centra izveidoto metodiku un darba lapām.

Seminārā ar savu pieredzi dalīsies bibliotekāres no Allažu pamatskolas bibliotēkas (Ivita Vītola), Bauskas bērnu bibliotēkas (Sarmīte Zandere), Krāslavas novada centrālās bibliotēkas (Viktorija Urbanoviča), Madonas novada bibliotēkas (Līga Fiļipova), Mālpils novada vidusskolas bibliotēkas (Ineta Sējāne), Nīcgales pagasta tautas bibliotēkas (Žaklīna Teilāne), Rēzeknes pilsētas bērnu bibliotēkas (Vija Logina), Rojas novada bibliotēkas (Iluta Graudiņa) un Suntažu vidusskolas bibliotēkas (Valda Tuča).

Rakstniece Agnese Vanaga pastāstīs par savu grāmatu “Pagalma enciklopēdija jeb Kas tad tas?”, kas ir iekļauta Bērnu žūrijas 5+ vecumgrupā.

Visus interesentus aicinām pieslēgties pasākuma tiešraidei platformā Zoom https://us06web.zoom.us/j/81505855869?pwd=YWVNUkhhRVpid1M5bmdibXdaVC9UQT09 (Meeting ID: 815 0585 5869, Passcode: 361434).

Pasākums ilgs aptuveni divas stundas, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama.

Nākamie semināri paredzēti: 14. decembrī, 2022. gada 18. janvārī un 15. februārī – plkst. 15.00–17.00.

BĒRNU, JAUNIEŠU UN VECĀKU ŽŪRIJA

 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Ramba
Bērnu literatūras centrs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
E-pasts: ilze.ramba@lnb.lv