Bibliotēku lasītāji un bibliotekāri aicināti meklēt atbildes uz jautājumiem elektroniskajos resursos, kas pieejami Latvijas bibliotēkās (arī attālinātā veidā) – 3td e-GRĀMATU bibliotēkā www.3td.lv, digitālo zinību resursā www.letonika.lv un Lursoft laikrakstu bibliotēkā www.news.lv.

Konkurss norisināsies no 6. marta līdz 2. aprīlim 4 nedēļu garumā.

Konkursā “Lasi, meklē un ceļo!” var piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, vienīgais nosacījums – ir jābūt reģistrētam pašvaldību publiskās bibliotēkas lietotājam. Meklējot atbildes uz jautājumiem bibliotēku lasītāji un bibliotekāri startēs atsevišķā konkurencē – sacensība notiks paralēli Lasītāju līgā un Bibliotekāru līgā. Konkurss noritēs 4 kārtās, katru pirmdienu tiks atklāta jauna jautājumu kārta Kultūras informācijas sistēmu centra Facebook profilā. Lielāko daļu atbilžu varēs sameklēt, izmantojot bibliotēku lietotāja attālināto pieeju, tomēr resursā news.lv atbildes būs atrodamas tikai bibliotēku datoros.

Lasītājiem papildu konkursa jautājumiem būs iespēja norādīt viņu vērtējumā aktīvāko bibliotekāru, proti, kurš lasītāju vidū aktīvi popularizē bibliotēku tīklā pieejamos e-resursus. Vienlaikus visus konkursa dalībniekus aicinām piedāvāt idejas īsam un kodolīgam sauklim, kas aicinātu izmantot bibliotēku tīklā piedāvātos e-resursus.

“Atšķirībā no mūsu iepriekš rīkotajiem konkursiem, šoreiz atbildes piedāvājam meklēt arī attālināti, ne tikai bibliotēku datoros. Covid ierobežojumu laikā ārkārtīgi pieauga sabiedrības interese par tiešsaistē pieejamo kultūras saturu, un, jāatzīst, šis laiks arī lielā mērā mainīja iedzīvotāju kultūras patēriņa paradumus. Cilvēki ir pieraduši lasīt, meklēt informāciju mājas datoros un personīgajās mobilajās ierīcēs. Līdz ar to arī mēs vienotajā bibliotēku tīklā pieejamos e-resursus maksimāli cenšamies piedāvāt ne tikai uz vietas bibliotēkās, bet arī attālināti,” stāsta projekta vadītājs Aldis Liepa (Kultūras informācijas sistēmu centrs).

“Zinību resurss letonika.lv jau gadiem ir populārākais bibliotēku apmeklētājiem un lasītājiem pieejamais tiešsaistes resurss latviešu valodā. Jūtam, ka sabiedrības interese pēc digitāli un ātri pieejama satura turpina augt, tāpēc arī letonika.lv nemitīgi tiek papildināta. Esam pārliecināti, ka ikviens konkursa dalībnieks te atradīs jaunu, ikdienas darbam un intelektuālai izklaidei noderīgu saturu,” uzsver letonika.lv vadītāja Anita Vasiļjeva (Tilde).

“Apgāds Zvaigzne ABC bija pirmā izdevniecība, kura pirms vairāk nekā četriem gadiem piedāvāja latviešu autoru e-grāmatas 3td e-GRĀMATU lasītājiem, jau itin drīz klāstu papildinot arī ar tulkotajiem darbiem. Esam gandarīti, ka šo gadu laikā ir pieaugusi sabiedrības informētība par legālu e-grāmatu pieejamību latviešu valodā un par nemitīgi augošo lasītāju skaitu, kas parāda šāda resursa nozīmību. Lai veicas ikvienam konkursa dalībniekam!” lasīt legālu saturu aicina izdevniecības “Zvaigzne ABC” Digitālā satura izstrādes nodaļas vadītāja Sintija Buhanovska.

“Mūsdienās informācijas resurss iegūst aizvien lielāku nozīmi, tāpēc esam priecīgi, ka lasītājiem varam piedāvāt svarīgu informācijas avotu – Laikrakstu bibliotēku News.lv – kurā elektroniskā formātā pieejami jau vairāk nekā 7,2 miljoni rakstu no dažādiem resursiem – centrālajiem un reģionālajiem laikrakstiem, žurnāliem, specializētiem izdevumiem, interneta ziņu portāliem, sniedzot iespēju meklēt, analizēt un uzzināt informāciju ne tikai aktuālajās ziņās, bet arī teju 30 gadus uzkrātā arhīvā. Tādējādi News.lv lasītājiem ir iespēja ērti vienuviet pārskatīt un analizēt informāciju no vairāk nekā 100 dažādiem izdevumiem, ceļojot gan laikā un atskatoties uz vēsturiskiem notikumiem gan reģionā, gan Latvijā un pasaulē, gan arī rodot svarīgu informāciju par sev aktuāliem tematiem un hobijiem,” atzīmē “Lursoft IT” valdes locekle Daiga Kiopa.

Konkursa uzvarētāji tiks noteikti, izlozējot no pareizo atbilžu autoriem pa trim veiksminiekiem no katras līgas. Tāpat sumināsim trīs bibliotekārus, kuri būs saņēmuši visvairāk atsauksmju par aktivitāti no Lasītāju līgas dalībniekiem. Izvērtējot iesūtītās idejas sauklim, noteiksim vienu uzvarētāju. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 25. aprīlī Bibliotēku festivālā, kas norisināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Uzvarētāji balvās saņems 3td bibliotēkas sadarbības izdevniecību “Zvaigzne ABC”, “Latvijas Mediji” un “Jumava” sarūpētas grāmatas, kā arī konkursa atbalstītāja – populārās ceļojumu aģentūras “IMPRO” – dāvanu kartes.

 Konkursu rīko Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas ar Latvijas pašvaldību publisko bibliotēku starpniecību un atbalstu piedāvā Latvijas iedzīvotājiem brīvpieejā daudzveidīgus digitālos resursus. Konkursa partneri – izdevniecības “Zvaigzne ABC”, “Latvijas Mediji” un “Jumava”, IT uzņēmumi “Tilde” un “Lursoft IT”.

Piedāvājam izdrukājamus plakātus publicitātes vajadzībām: viens variants / otrs variants.

Konkursa nolikums

 

Papildu informācija:
Ilma Elsberga
Projekta vadītāja asistente
Kultūras informācijas sistēmu centrs
67844902
ilma.elsberga@kis.gov.lv