Sākotnēji bija plānots bibliotēkas celtniecību pabeigt līdz 17. aprīlim, tomēr būvnieki lūguši būvdarbu pabeigšanas termiņu pagarināt līdz jūnijam, līdz ar to bibliotēkas nodošana ekspluatācijā atlikta uz 14. jūliju.

Tā kā pēc celtniecības pabeigšanas būs nepieciešams laiks, lai bibliotēku pārceltu uz jaunajām telpām, durvis apmeklētājiem tā varētu vērt Ventspils pilsētas svētku laikā augusta pirmajā pusē. Krauze šādu prognozi pašlaik uzskata par ļoti ticamu.

Bibliotēkas direktors min vairākus iemeslus, kāpēc aizkavējušies bibliotēkas būvdarbi, piemēram, neparedzēti sarežģījumi saistībā ar grunts ģeoloģisko stāvokli, kas atklājās drīz pēc būvniecības uzsākšanas, un kādēļ bija jāpapildina betona apjomi pamata pāļu stiprināšanai. Šī iemesla dēļ par 50 000 latu sadārdzinājās bibliotēkas būvniecības izmaksas. Otrs sadārdzinājums – 36 000 latu – bijis šā gada sākumā, kad pieauga pievienotās vērtības nodokļa likme.

Krauze skaidro, ka kavēšanos lielā mērā ietekmējis apstāklis, ka jaunceļamās bibliotēkas ēka ir unikāla un no arhitektoniskā viedokļa sarežģīta būve – viena no sarežģītākajām, kādas pēdējo gadu laikā Latvijā ir tapušas. Bibliotēkas projekts ir oriģināls ar tā ovālajām formām un apaļajām sienām, kā arī slīpajām grīdu virsmām, tādējādi tieši šo specifisko formu īstenošana rada zināmas grūtības.

LETA jau ziņoja, ka 2008. gada gada 19. jūnijā ar svinīgu pamatakmens ielikšanas ceremoniju tika sākta Ventspils Pārventas bibliotēkas jaunās ēkas celtniecība. Būves projekta autors ir arhitektu birojs SIA "India", un tā iecere ir izveidot bibliotēkas ēku kā noapaļotu trīsstūri divos līmeņos. Ēkas būvniecību veic SIA "Pilsbūve", un tās kopējās izmaksas tiek lēstas 2,64 miljonu latu apmērā. Projekts tiek finansēts no Ventspils pašvaldības un valsts budžeta līdzekļiem.

Kārlis Lithens LETA