Latvijas Interneta asociācijas projekts Net-Safe Latvia janvārī izsludināja konkursu visām Latvijas bibliotēkām, lai veicinātu bibliotēku apmeklētāju, īpaši bērnu un jauniešu, apmācību radošā veidā par drošāku interneta lietošanu. Galvenais un svarīgākais konkursa mērķis – saistošā veidā sarīkot pasākumus un aktivitātes, kas veicinātu izpratni par drošāku interneta lietošanu. Konkursā piedalījās vairāk kā 60 bibliotēkas no visas Latvijas, kopā februāra un marta mēnešos organizējot vairāk kā 160 dažādas aktivitātes, informējot un izglītojot par drošāku interneta lietošanu vairāk kā 4500 bērnus, jauniešus, viņu vecākus, skolotājus un citus bibliotēku apmeklētājus. 

Net-Safe Latvia projekta vadītāja Maija Katkovska stāsta: “Negaidījām tik lielu atsaucību no bibliotekāru puses, taču esam par to ļoti priecīgi. Jāsaka, ka bibliotekāri bijuši čakli, aktīvi, radoši, zinoši un idejām bagāti. Viņi organizēja diskusijas, apmācības, aptaujas, sarunas ar ekspertiem, rīkoja konkursus, izstādes, spēles, iestudēja uzvedumus un lomu spēles, izstrādāja materiālus un veica daudz citas interesantas aktivitātes. Tas tikai pierāda, ka šādi izglītojoši un radoši konkursi bibliotēkām ir vajadzīgi.”

Lai pateiktos bibliotekāriem par ieguldīto darbu un enerģiju, organizējot interneta drošības aktivitātes, Latvijas Interneta asociācija šodien, 30.aprīlī no 10.00 – 15.00, kinoteātrī K-suns organizē apbalvošanas ceremoniju un atpūtas pasākumu, kuras laikā tiks pasniegtas balvas labākajiem un veiksmīgākajiem konkursa dalībniekiem. Galveno balvu no Net-Safe Latvia projekta saņems Alūksnes pilsētas bibliotēka, kas, organizējot 8 dažādas aktivitātes, izglītoja vairāk kā 550 bērnus un viņu vecākus.

Sabiedrības izglītošanu drošā interneta lietošanā atbalsta arī nozares uzņēmumi – Telia Latvija un Microsoft Latvia, kā arī Latvijas Bibliotekāru biedrība. Novērtējot bibliotekāru ieguldījumu, atbalstītāji ir sarūpējuši vairākām bibliotēkām savas simpātiju balvas: Latvijas Bibliotekāru biedrība apbalvos Jēkabpils galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļu, Kastuļinas pagasta bibliotēku un Jelgavas 4.vidusskolas bibliotēku. Microsoft Latvia pasniegs balvu Mālpils vidusskolas bibliotēkai, bet Telia Latvija par savas balvas ieguvēju ir izraudzījušies Gaujienas pagasta bibliotēku. Tāpat arī Telia Latvija vēlas nodot muzikālu sveicienu visiem pasākuma dalībniekiem grupas “Putnu balle” izpildījumā.

Pēc apbalvošanas ceremonijas, diskusijas ar pieredzes apmaiņu, muzikālā sveiciena un kafijas pauzes sekos izklaidējošā izrāde “Mhmmm..”, kurā piedalās Jānis Skutelis.

 

Informācija par bibliotēkām, kas piedalījās konkursā, pieejama šeit: http://www.drossinternets.lv/page/233

 

Net-Safe Latvia projekts ir vērsts uz bērnu, jauniešu, skolotāju un vecāku informēšanu un izglītošanu interneta satura drošības jomā – par iespējamajiem draudiem internetā (naida kurināšana, rasisms, bērnu pornogrāfija un pedofilija, emocionāla pazemošana internetā, personas identitātes zagšana un datu ļaunprātīga izmantošana). Projekts arī nodrošina iespēju sabiedrībai mājaslapā www.drossinternets.lv elektroniski ziņot par atklātajiem pārkāpumiem internetā. Ziņojumi tiek apstrādāti un vajadzības gadījumā nosūtīti izskatīšanai Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļai. Projekta aktivitātēs ir iesaistīts arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālrunis 116111.