Otrā Prozas lasījumu diena – 6. decembris – galvenokārt veltīta bērnu un pusaudžu literatūrai. Plkst. 11.00 Inese Zandere aicina bērnus no piecu gadu vecuma, līdzi ņemot vecākus, vecvecākus un citus pieaugušos, uz Rakstnieku Eglīti Teātra bāra restorānā. Rakstnieku Eglīte ir tāds brīnumkociņš, kas aug Nezin Kur un var izskatīties pēc Nezin Kā. Savukārt Rakstnieki reizi gadā Aiziet Tur, Nezin Kur, lai savu eglīti izrotātu ar pasakām.Un ņem līdzi arī bērnus. Dažas garas un dažas īsas pasakas latviešu valodā, dažas lielākiem, bet dažas mazākiem bērniem domātas lasīs Juris Zvirgzdiņš, Pauls Bankovskis, Ilmārs Šlāpins, Māra Cielēna un pati Inese Zandere. Pasaku no Senegālas būs atvedis šā pasākuma īpašais viesis – Vācijā dzīvojošais stāstnieks un mūziķis Ibū Ndžajs (Ibo Ndiaye), kas tulkos Āfrikas bungu valodā latviešu pasakas un mācīs bērniem neparastu pie eglītes dziedamo dziesmu.
 
Plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrā notiks pasākums "Krājkase", kurā gan pieredzējuši, gan jauni autori – Juris Zvirgzdiņš (kurš arī sarīkojuma vadītājs), Māris Bērziņš, Kristīne Ulberga-Rubīne, Māris Rungulis, Dace Šteinberga un Ieva Plūme – lasīs prozu pusaudžiem un ne tikai… Šā pasākuma mērķis ir rosināt pusaudžu interesi par mūsdienu latviešu literatūru un iepazīstināt ar darbiem, kas skar viņu dzīves aktualitātes. Tie ir stāsti par jauno modeļu karjeru, reālās un virtuālās pasaules saskari, interneta vidi un jauniešu piedzīvojumiem.
 
Sestdienas vakarā plkst. 19.00 Raiņa un Aspazijas mājā sarīkojumā "Mīcot, lokot, veidojot" uzstāsies Laimas Muktupāvelas audzēkņi no Literārās meistardarbnīcas, kas atrādīs, ko jaunu apguvuši prozas rakstīšanas mākslā.
 
Festivāla pēdējā dienā, 7. decembrī, ar gardām svētdienas Prozas brokastīm krogā "Andalūzijas suns" plkst. 12.00 cienās Aivars Eipurs, Pauls Bankovskis, Inga Ābele, Māra Svīre, Vladimirs Kaijaks un Pēteris Pūrītis. Pasākumam raitu gaitu nodrošinās Ieva Lešinska, par muzikālo pavadījumu gādās Juris Kulakovs.
 
Svētdienas vakarā plkst. 17.00 paredzēta festivāla kulminācija – Prozas lasījumu noslēgums, – kas notiks Latvijas Mākslas akadēmijā un kur dzejnieks Kārlis Vērdiņš iepazīstinās ar Laimas Muktupāvelas, Noras Ikstenas, Gunta Bereļa, Andras Manfeldes un Gundegas Repšes jaunākajiem prozas darbiem. Mūzika – Sergeja Timofejeva gādībā.
 
Visas festivāla dienas Prozas lasījumu dalībniekus klausīsies un vērtēs īpaša žūrija: literatūrkritiķis Rimands Ceplis, dzejniece un izdevniecības "Dienas Grāmata" galvenā redaktore Dace Sparāne, literatūkritiķe Austra Gaigala, rakstnieks un literatūras mēnešraksta "Karogs" redaktors Arvis Kolmanis, kā arī dzejnieks un programmas "Literārā Akadēmija" vadītājs Ronalds Briedis.
 
Prozas lasījumus organizē Latvijas Literatūras centrs, atbalsta Rīgas dome, laikraksts "Diena", krogs "Andalūzijas suns", Teātra bāra restorāns, Latvijas Mākslas akadēmija, LNB Bērnu literatūras centrs, Dailes teātris, radio "Naba" un laikraksts "Kultūras Forums".
 
Prozas lasījumu programma atrodama mājas lapā: www.prozaslasijumi.lv
 
 
Informāciju sagatavoja:
Arita Gutāne
Latvijas Literatūras centrs