Izdevuma ievadā aicinām paturēt atmiņā pirms neilga laika notikušās, tieši pavasarim raksturīgās bibliotēku un literārās jomas profesionālās norises: nesen aizvadītas ikgadējā “Bibliotēku nedēļa” un “Digitālā nedēļa” ar izdomas bagātām norisēm teju visās Latvijas bibliotēkās; saturīgā pavasara bērnu un jauniešu literatūrai veltītā ikgadējā konference LNB Ziedoņzālē; 2022. gada izcilāko grāmatu konkursa LALIGABA kulminācija ar apbalvošanas ceremoniju; vien pirms dažām dienām – mūsu valsts kultūrvietās plaši atzīmētā Muzeju nakts, un tas nebūt nav viss. Līdzās jau minētajam šogad daudz nozīmīgu jubileju, izcilākās no kurām – Imanta Ziedoņa plaši atzīmētā 90. dzimšanas diena, kā arī Latvijas Bibliotekāru biedrības 100. gadadiena ar krāšņām, sirsnīgām un atmiņā paliekošām svinībām LNB divu dienu garumā. Un kur nu vēl atsevišķas Latvijas bibliotēkas – jubilāres! Šķiet, tieši šogad īpaši daudz sakritis bibliotēku – simtgadnieču mūsu valsts reģionos. Domājams, ka ikviens no bibliotekāru saimes klātienē vai attālināti līdzdarbojies vismaz kādā no daudzajiem bibliotēku dzīves notikumiem – ievadslejā minēti vien vērienīgākie.

Aprīļa numurā piedāvājam lasītāju vērtējumam ne vien ar dabas tematiku saistītas grāmatas par pavasarim piestāvošām putnu un vaļu dziesmām un citām maz zināmām viņu dzīves epizodēm; vairākas no saturā iekļautajām grāmatām ir LALIGABA laureātes. Kuplāk nekā citkārt šoreiz pārstāvēta bērniem adresētā literatūra; iekļauti arī divi izdevumi latgaliešu valodā. Savukārt, ar grāmatu palīdzību apceļojot Latvijas reģionus, šoreiz aicinām piestāt Liepājā un Jelgavas novada Zaļeniekos. Iepazīstieties ar grāmatu apskatiem sev ērtākajā formātā – PDF vai tīmekļvietnē www.literaturascelvedis.lv, kur iespējams pievienot arī savu vērtējumu, un baudiet vērtīgu literatūru!

Mums ir vēl kāda laba ziņa – aprīļa “Literatūras ceļveža” grāmatu apskatu sagatavošanā iesaistījušies vēl 2 jauni autori – tātad, esam pārkāpuši “100. autora slieksni”! Un joprojām gaidām lasīšanas ieteikumu arī no jums – gan LNB, gan citu bibliotēku kolēģiem!

Savukārt, numura ilustrāciju veidojusi ilustratore Laura Lukeviča, kura vairumam jau zināma kā Latvijas Bibliotēku portāla attēlu autore. Zīmējumā atrodamas norādes uz četriem aprīļa numurā iekļautajiem grāmatu apskatiem. Vai izdodas uzminēt, kuri tie ir?

Jaunākā numura ilustrācijas autore ir Laura Lukeviča @lauracmyk

Informāciju sagatavoja: